2017 yil 11 yanvar kuni murabbiylik soatida barcha akademik guruhlarda “O’zbekiston Respublikasi Birinchi Prezidenti Islom Abduganievich Karimovning milliy armiyamizni yaratish va rivojlantirishdagi hissalari” mavzusida suhbat o’tkazildi. Suhbatda Milliy armiyamiz tashkil topgani, Qurolli kuchlarimizning qudrati hamda  harbiy xizmatni jasorat bilan o’tayotgan yurtimiz o’g’lonlariga yaratilgan sharoitlar to’g’risida so’z yuritildi. Mavzuga doir ochiq taqdimot namoyish etildi. Bunda suveren O’zbekistonning Qurolli Kuchlariga asos solgan Birinchi Prezidentimiz I.A.Karimov xotirasi esga olindi. Bugungi kunda harbiy qo’shinlarni modernizatsiya qilish va ularni eng yangi qurol-yarog’ va texnika, havo hujumi vositalari va vertolyotlar, bronetank qurollari, artilleriya tizimlari, aloqa vositalari bilan ta’minlashga qaratilgan chora-tadbirlarni izchil amalga oshirish muhim ekanligiga urg’u berildi.
Ochiq taqdimotda “Xalqaro munosabatlar” va “Xalqaro huquq” fakulteti  2 kurs talabalari ishtirok etdi. Suhbatni guruh murabbiylari Nargiza Rashidovna  Kadirova, Saida Malikovna Abdullaeva va Aziza Abdullaevna Usmanovalar olib bordi. Suhbat davomida O’zbekistonimizning Milliy armiyasi  zahiralariga bag’ishlangan filьm namoyish etildi. Mamlakatimizning Qurroli kuchlari safidan o’rin olgan talabalar armiyada qo’lga kiritgan bilim va malakalari to’g’risida gapirib o’tdi. Suhbat so’ngida talabalarga  yaqinlashib kelayotgan Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan tabrik so’zlar aytildi.

11 января 2017 года на кураторском часе во всех академических гурппах состоялась беседа на тему “Вклад Первого Президента Республики Узбекистан  И.А.Каримова в создание и развитии Национальной армии”.  В беседе говорилось о формировании Национальной армии, мощи Вооруженных сил, а также сынах страны,  которые с мужеством несут военную службу.
Была продемонстрирована открытая презентация по теме. В ней прозвучала память о Первом Президенте  И.А.Каримове, который был основоположником Вооруженных сил суверенного Узбекистана. Была подчеркнута важность на сегодняшний день модернизации военного войска, последовательных мер направленных на обеспечение его оружием и техникой, средствами воздушного нападения и вертолетами, бронетанковым орудием, системой артиллерии, средствами связи. На открытой презентации приняли участие студенты 2-го курса  факультетов “Международные отношения” и “Международного права”.  Беседу вели кураторы групп Наргиза Рашидовна  Кадирова, Саида Маликовна Абдуллаева и Азиза Абдуллаевна Усманова. Во время беседы был показан фильм посвященный  потенциалу Национальной армии Узбекистана. Студенты призванные в ряды Вооруженных сил страны рассказали о своих знаниях и навыках приобретенных за время службы в армии. В завершении, в честь студентов прозвучали слова поздравления с наступающим Днем защитников Отечества.