2017 yil 11 yanvar kuni murabbiylik soatida barcha akademik guruhlarda “O’zbekiston Respublikasi Birinchi Prezidenti Islom Abduganievich Karimovning milliy armiyamizni yaratish va rivojlantirishdagi hissalari” mavzusida suhbat o’tkazildi. Suhbatda Milliy armiyamiz tashkil topgani, Qurolli kuchlarimizning qudrati hamda  harbiy xizmatni jasorat bilan o’tayotgan yurtimiz o’g’lonlariga yaratilgan sharoitlar to’g’risida so’z yuritildi. Mavzuga doir ochiq taqdimot namoyish etildi. Bunda suveren O’zbekistonning Qurolli Kuchlariga asos solgan Birinchi Prezidentimiz I.A.Karimov xotirasi esga olindi. Bugungi kunda harbiy qo’shinlarni modernizatsiya qilish va ularni eng yangi qurol-yarog’ va texnika, havo hujumi vositalari va vertolyotlar, bronetank qurollari, artilleriya tizimlari, aloqa vositalari bilan ta’minlashga qaratilgan chora-tadbirlarni izchil amalga oshirish muhim ekanligiga urg’u berildi.
Ochiq taqdimotda “Xalqaro munosabatlar” va “Xalqaro huquq” fakulteti  2 kurs talabalari ishtirok etdi. Suhbatni guruh murabbiylari Nargiza Rashidovna  Kadirova, Saida Malikovna Abdullaeva va Aziza Abdullaevna Usmanovalar olib bordi. Suhbat davomida O’zbekistonimizning Milliy armiyasi  zahiralariga bag’ishlangan filьm namoyish etildi. Mamlakatimizning Qurroli kuchlari safidan o’rin olgan talabalar armiyada qo’lga kiritgan bilim va malakalari to’g’risida gapirib o’tdi. Suhbat so’ngida talabalarga  yaqinlashib kelayotgan Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan tabrik so’zlar aytildi.

In January 11, 2017 during the tutor’s hour a meeting for all academic groups, dedicated to "The Contribution of the First President of the Republic of Uzbekistan Islam Karimov to the creation and development of the National Army" was held at UWED. The formation of the National Army, the power of the armed forces, as well as the young generation, who bravely serve and guard the country were discussed during the meeting.
The meeting was interspersed with the presentation on the topic, where the memory of the First President - Islam Karimov, who was the founder of the Armed Forces of sovereign Uzbekistan was commemorated. The importance of today’s modernization of military forces, consistent measures aimed at safeguarding its weapons and equipment, means of air attack and helicopters, armored gun, artillery systems, means of communication were remarked.
Second-year students of the faculty of "International Relations" and "International law" attended at the presentation. The meeting was conducted by the curators of groups Nargiza Rashidovna Kadirova, Saida Malikovna Abdullaeva  and Aziza Abdullaevna Usmanova. During the meeting a film dedicated to the potential of the National Army of Uzbekistan was demonstrated. Students, drafted into the armed forces of the country, shared their knowledge and skills acquired during military service. In the end, the students were congratulated on the upcoming Day of the  Defenders of Motherland.