"Roman-german tillari" kafedrasi nemis tili sho‘basi o‘qituvchilari talabalar bilan uchrashdi
Talabalar turar joyida o‘tkaziladigan tadbirlar jadvaliga asosan, “Roman-german tillari” kafedrasi nemis tili sho‘basi o‘qituvchilari ham talabalar bilan uchrashuvlar o‘tkazdi.
G.R. Asatova talabalar bilan “O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligi kuni” hamda “Germaniya Federativ Respublikasining birlashgan kuni” mavzularida viktorina o‘tkazdi. Mavzuga doir tarqatma materiallar tayyorlandi. Talabalar katta va kichik guruhlarda ham ishlab, boshqotirmada juda faol qatnashdilar.
S.S. Hamroqulova talabalar bilan “Germaniyada Pasxa bayrami” va “O‘zbekistonda Hayit bayrami” mavzularida tanishtiruv suhbati o‘tkazdi. Sitora San’atovna talabalarga ushbu bayramlar tarixi haqida ma’lumot berdi, bayramlar ramzlari, an’analari va ahamiyati haqida ma’lumot berdi. Ushbu mavzuda talabalar bilan savol-javob o‘yinlari o‘tkazildi.
Sh.M. Abdug‘aniyeva talabalar bilan “Germaniyada Rojdestvo va Yangi yil”, shuningdek, “O‘zbekistonda Navro‘z bayrami” mavzularida davra suhbati o‘tkazdi. Talabalarga ushbu bayramlarning tarixi, Germaniya va O‘zbekiston Respublikasi hududida an’anaviy tarzda nishonlanishi haqida atroflicha ma’lumot berildi. Uchrashuv so‘ngida talabalar o‘z bilimlarini viktorina orqali sinab ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

Преподаватели секции немецкого языка кафедры «Романо-германские языки» встретились со студентами
Согласно графику мероприятий в студенческом общежитии, преподавателями секции немецкого языка кафедры «Романо-германские языки» были проведены встречи со студентами.
Асатова Г.Р. провела со студентами викторину-опрос на тему: «День Независимости Республики Узбекистан» и «День Объединения Федеративной Республики Германии». Были подготовлены тематические раздаточные материалы. Студенты работали как в пленуме, так и малых группах.
Хамрокулова С.С. провела со студентами ознакомительную беседу на тему: «Празднование Пасхи в Германии» и «Празднование Хайита в Узбекистане». Ситора Санъатовна просветила студентов об истории возникновения данных праздников; рассказала о символах, традициях и масштабности празднования. Были проведены игры со студентами на данную тему.
Абдуганиева Ш.М. провела встречу со студентами на тему: «Рождество и Новый год в Германии» и «Празднование Навруза в Узбекистане». Студентам было подробно рассказана история возникновения данных праздников, их традиционное празднование на территории ФРГ и Республики Узбекистан. В завершении встречи студентам было предложено проверить полученные знания в блиц-опросе.