"Roman-german tillari" kafedrasi nemis tili sho‘basi o‘qituvchilari talabalar bilan uchrashdi
Talabalar turar joyida o‘tkaziladigan tadbirlar jadvaliga asosan, “Roman-german tillari” kafedrasi nemis tili sho‘basi o‘qituvchilari ham talabalar bilan uchrashuvlar o‘tkazdi.
G.R. Asatova talabalar bilan “O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligi kuni” hamda “Germaniya Federativ Respublikasining birlashgan kuni” mavzularida viktorina o‘tkazdi. Mavzuga doir tarqatma materiallar tayyorlandi. Talabalar katta va kichik guruhlarda ham ishlab, boshqotirmada juda faol qatnashdilar.
S.S. Hamroqulova talabalar bilan “Germaniyada Pasxa bayrami” va “O‘zbekistonda Hayit bayrami” mavzularida tanishtiruv suhbati o‘tkazdi. Sitora San’atovna talabalarga ushbu bayramlar tarixi haqida ma’lumot berdi, bayramlar ramzlari, an’analari va ahamiyati haqida ma’lumot berdi. Ushbu mavzuda talabalar bilan savol-javob o‘yinlari o‘tkazildi.
Sh.M. Abdug‘aniyeva talabalar bilan “Germaniyada Rojdestvo va Yangi yil”, shuningdek, “O‘zbekistonda Navro‘z bayrami” mavzularida davra suhbati o‘tkazdi. Talabalarga ushbu bayramlarning tarixi, Germaniya va O‘zbekiston Respublikasi hududida an’anaviy tarzda nishonlanishi haqida atroflicha ma’lumot berildi. Uchrashuv so‘ngida talabalar o‘z bilimlarini viktorina orqali sinab ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

According to the schedule of events in the dormitory, teachers of the German language section of the department “Romano-Germanic languages” held a meeting with students.
Asatova G.R. conducted a quiz with the students on the topics: “Independence Day of the Republic of Uzbekistan” and “The Day of the Unification of the Federal Republic of Germany”. Thematic handouts were prepared. Students worked in a large and small groups and they were very active in the quiz.
S.S. Khamrokulova conducted an introductory conversation with students on the topics: “Celebration of Easter in Germany” and “Celebration of Eid in Uzbekistan”. Sitora Sanatovna enlightened the students about the history of these holidays, informed about the symbols, traditions and scale of the celebration. There were games with students on these topics.
Sh.M. Abduganieva held a meeting with students on the topics: “Christmas and New Year in Germany” and “Navruz Celebration in Uzbekistan”. The students were told in detail about the history of these celebrations and their traditional celebration in Germany and the Republic of Uzbekistan. At the end of the meeting, students were asked to test their knowledge in a quiz.