O'zbekiston bo'ylab II Respublika "Kitobxonlik haftaligi" o’tkazilmoqda
Mamlakatimiz Prezidenti Yoshlar ma'naviyatini yuksaltirish, ularning bo'sh vaqtini mazmunli tashkil etish bo'yicha 5 ta muhim tashabbuslaridan biri 4-tashabbusi yoshlarni kitobxonlikka qiziqtirish bo’lib kitobxonlik madaniyatini shakllantirish borasida olib borilayotgan ishlarda muhim dasturi amal bo‘lmoqda.
Joriy yilning 20-aprel sanasida Xalqaro munosabatlar fakulteti 3-bosqich talabalari O'zbekiston bo'ylab II Respublika “Kitobxonlik haftaligi”da faol qatnashdilar.
Bugungi kunda kitobxonlikni zaruratga aylantirish kerak. Italyan yozuvchisi Seneka: "Kitoblarning soni emas, ularning yaxshisi foyda keltiradi”, - deb aytgan edi.
Xulosa qilib aytganda, komil inson bo‘lib yetishish uchun kitobning o‘rni beqiyosdir. Talabalarni kitob bilan ishlashga odatlantirish ham tarbiyaviy ahamiyatga ega. Kitobxonlik yoshlarning ma’naviy boyligini oshiradi, ularni mehnat va ijodiy yo‘lga boshlaydi. Kitob hayotning ulug‘vorligini anglab olishga, u haqida mustaqil fikr yuritishga yordam beradi.

One of the five most important initiatives of the President of the country to raise the morale of young people, the meaningful organization of their leisure time is the 4th initiative to attract young people to reading.
April 20, 2022 3rd year students of the faculty "International Relations" took an active part in the II Republican "Week of Reading".
Today craving for books should become a necessity.  The Italian writer Seneca once said: “It is not the number of books that wins, but the best of them.”
The role of books in becoming a perfect person is invaluable.  Reading increases the spiritual wealth of young people, encourages them to work and be creative.  The book helps us understand the greatness of life and develops independent thinking.