Ayibsizlar jazodan ozod bo’ladi, ayibdor esa u bilan yuzlanadi
Joriy yilning 19-aprel kuni JIDUda jinoyat ishlari bo‘yicha Mirzo Ulug‘bek tumani sudyalari O.V.Svyatkov va B.E.Qayumov raisligida sud majlisi bo‘lib o‘tdi.
Sud majlisida universitetning yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori O.Yusupjonov, Mirzo Ulug‘bek tumani prokurori o‘rinbosari hamda 2-3-kurs talabalari ishtirok etdilar.
Giyohvand moddalarning savdo aylanishi va giyohvandlikka qarshi kurash masalalari bo‘yicha ikkita sayyor sudi o‘tkazildi. Talabalar jinoyat ishini ko‘rib chiqishda ishtirok etdilar va amaliy sud ishi misolida nazariy bilimlarini mustahkamladilar. Sud majlisiga 3 nafar ayblanuvchi keltirilib, ulardan ikki nafarining jazosi yumshatildi va undan ozod etildi.
Ta’lim jarayonida nazariya va amaliyot o‘rtasidagi bog‘liqlikni ta’minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy bo‘lib, talabalar butun sud jarayonini amalda baholay olishdi. Jarayon so‘ngida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

On April 19 of this year, a court session was held at the UWED under the chairmanship of the judge of the Mirzo-Ulugbek district in criminal cases O.V. Tsvetkov and B.E. Kayumov.
The First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual Education O. Yusupjanov, Deputy Prosecutor Mirzo Ulugbek District and second- and third-year students took part in the trial.
Two plenary courts were held on the topic of drug trafficking and drugs. Students took part in the consideration of a criminal case and consolidated their theoretical knowledge on the example of a practical court case.Students were informed in what ways and how crime can be prevented. 3 defendants were brought to the hearing, two of them were softened and released from punishment.
The event, aimed at ensuring the relationship between theory and practice in the educational process, was rich in events, and students were able to evaluate the entire trial process in practice. At the end of the process, students received answers to their questions.