Ayibsizlar jazodan ozod bo’ladi, ayibdor esa u bilan yuzlanadi
Joriy yilning 19-aprel kuni JIDUda jinoyat ishlari bo‘yicha Mirzo Ulug‘bek tumani sudyalari O.V.Svyatkov va B.E.Qayumov raisligida sud majlisi bo‘lib o‘tdi.
Sud majlisida universitetning yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori O.Yusupjonov, Mirzo Ulug‘bek tumani prokurori o‘rinbosari hamda 2-3-kurs talabalari ishtirok etdilar.
Giyohvand moddalarning savdo aylanishi va giyohvandlikka qarshi kurash masalalari bo‘yicha ikkita sayyor sudi o‘tkazildi. Talabalar jinoyat ishini ko‘rib chiqishda ishtirok etdilar va amaliy sud ishi misolida nazariy bilimlarini mustahkamladilar. Sud majlisiga 3 nafar ayblanuvchi keltirilib, ulardan ikki nafarining jazosi yumshatildi va undan ozod etildi.
Ta’lim jarayonida nazariya va amaliyot o‘rtasidagi bog‘liqlikni ta’minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy bo‘lib, talabalar butun sud jarayonini amalda baholay olishdi. Jarayon so‘ngida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

19 апреля текущего года в УМЭД состоялось судебное заседание под председательством судьи Мирзо-Улугбекского района по уголовным делам О.В.Цветкова и Б.Э.Каюмова.
В судебном процессе приняли участие Первый проректор по работе с молодежью и духовному просвещению О.Юсупджанов, заместитель прокурора Мирзо улугбекского района и студенты второго и третьего курса.
Было проведено два пленарного суда посвящённой теме наркоторговли и наркотикам. Студенты приняли участие на рассмотрении уголовного дела и закрепили свои теоретические знания на примере практического судебного дела. Студентов проинформировали какими способами и как можно предотвратить преступность. На заседание привели 3 подсудимых двое из них были смягчены и освобождены от наказания.
Мероприятие, направленное на обеспечение взаимосвязи теории и практики в учебном процессе, было богато событиями, и студенты смогли оценить на практике весь судебный процесс. По окончанию процесса студенты получили ответы на свои вопросы.