O‘zbekiston Respublikasining 2017-yil 7-sentabrdagi “Huquqiy axborotni tarqatish va undan foydalanishni taʼminlash to‘g‘risida”gi Qonunning 7-moddasiga muvofiq, vazirliklar, davlat qo‘mitalari va idoralar o‘z vakolatlari doirasida normativ-huquqiy hujjatlarning matnlarini o‘z tarkibiy va hududiy bo‘linmalariga o‘z vaqtida yetkazilishini taʼminlash nazarda tutilgan.
Shunga ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 2022-yil 31-martdagi 4/25-4/1-1520-sonli xati ijrosini ta’minlash maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida qonun hujjatlari mazmun-mohiyati va ahamiyatini, shuningdek qonunchilikdagi yangi o’zgartishlar va qo’shimchalar bo’yicha tushuntirish hamda targ‘ibot ishlari amalga oshirib kelinmoqda.
Ma’lumot uchun qonun hujjatlari matnlari bilan O‘zbekiston Respublikasi Qonun hujjatlari maʼlumotlari milliy bazasi “www.lex.uz”da tanishib chiqish mumkin.

Повышение правовой грамотности населения, в частности, молодежи - является одной из приоритетных задач
06.04.2022 1738
В соответствии со статьей 7 Закона Республики Узбекистан от 7 сентября 2017 года «О распространении правовой информации и обеспечении доступа к ней» министерства, государственные комитеты и ведомства в пределах своей компетенции обеспечивают своевременное доведение текстов нормативных правовых актов до своих структурных и территориальных подразделений.
Соответственно, в целях обеспечения реализации письма Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан от 31 марта 2022 года № 4/25-4/1-1520, Университет мировой экономики и дипломатии ведет работу по разъяснению и популяризации содержания и значения законодательства, а также новых изменений и дополнений в законодательство.
Для информации текст закона можно найти в Национальной базе данных законодательства Республики Узбекистан «www.lex.uz».