"Xalqaro huquq" fakulteti talabalari uchun AQShning Pensilvaniya universiteti professori Stiven Barns tomonidan bir qator seminarlar o‘tkazildi
06.04.2022 1587
2022-yilning 30-martidan 1-aprelgacha Pensilvaniya universiteti professori, magistratura va xalqaro dasturlar bo‘yicha dekan yordamchisi Stiven Barns “Xalqaro huquq” fakultetining 1, 2, 3-kurs talabalari uchun seminarlar o‘tkazdi.
Talabalar AQSH huquqiy tizimi bilan yaqindan tanishish, AQSh Konstitutsiyasiga muvofiq ijro va qonun chiqaruvchi hokimiyatlarning to’g’risida, shuningdek, konstitutsiyaga kiritilgan oʻzgartirishlar boʻyicha ekspert fikrini tinglash imkoniga ega boʻldilar. Bundan tashqari, professor Barnsga universitet bo‘ylab ekskursiya uyushtirilib, bugungi kunda talabalar tomonidan amalga oshirilayotgan loyihalar haqida so‘zlab berildi.
Professor Barns JIDU talabalarining nafaqat huquq sohasi bo’yicha bilimlari, balki ingliz tilini ham mukammal o’zlashtirganliklari haqida ijobiy fikr bildirdi, hamda Universitet tomonidan talabalarning faol hayoti uchun katta imkoniyatlar yaratilayotganligidan chuqur ijobiy taassurotlarga ega bo’lganligini ta’kidlab o’tdi.

Профессор Пенсильванского университета Стивен Барнс провёл серию семинаров для студентов факультета "Международное право"
06.04.2022 1586
С 30 марта по 1 апреля 2022 года профессор, ассистент декана по аспирантуре и международным программам в Пенсильванском университете Стивен Барнс провёл семинары для студентов 1, 2, 3 курсов факультета «Международное право».
Студенты получили возможность ознакомиться с правовой системой США, послушать мнение эксперта об ограничениях исполнительной и законодательной власти в соответствии с Конституцией США, а также о конституционных поправках. Кроме этого, Профессору Барнсу провели экскурсию по Университету, рассказали о проектах, реализуемых студентами в настоящее время.
Профессор Барнс положительно отозвался о студентах УМЭД, их знаниях не только права, но и английского языка, а также выразил своё восхищение университету, который предоставляет большие возможности для активной студенческой жизни.