"Xalqaro huquq" fakulteti talabalari uchun AQShning Pensilvaniya universiteti professori Stiven Barns tomonidan bir qator seminarlar o‘tkazildi
06.04.2022 1587
2022-yilning 30-martidan 1-aprelgacha Pensilvaniya universiteti professori, magistratura va xalqaro dasturlar bo‘yicha dekan yordamchisi Stiven Barns “Xalqaro huquq” fakultetining 1, 2, 3-kurs talabalari uchun seminarlar o‘tkazdi.
Talabalar AQSH huquqiy tizimi bilan yaqindan tanishish, AQSh Konstitutsiyasiga muvofiq ijro va qonun chiqaruvchi hokimiyatlarning to’g’risida, shuningdek, konstitutsiyaga kiritilgan oʻzgartirishlar boʻyicha ekspert fikrini tinglash imkoniga ega boʻldilar. Bundan tashqari, professor Barnsga universitet bo‘ylab ekskursiya uyushtirilib, bugungi kunda talabalar tomonidan amalga oshirilayotgan loyihalar haqida so‘zlab berildi.
Professor Barns JIDU talabalarining nafaqat huquq sohasi bo’yicha bilimlari, balki ingliz tilini ham mukammal o’zlashtirganliklari haqida ijobiy fikr bildirdi, hamda Universitet tomonidan talabalarning faol hayoti uchun katta imkoniyatlar yaratilayotganligidan chuqur ijobiy taassurotlarga ega bo’lganligini ta’kidlab o’tdi.

Professor of the Pennsylvania State University Stephen Barnes held a series of seminars for students of the International Law Faculty
06.04.2022 1585
From March 30 to April 1, 2022, Professor, Assistant Dean for Graduate and International Programs at Penn State Law at The Pennsylvania State University (U.S.A.) Stephen Barnes conducted seminars for 1st, 2nd and 3rd year students of the International Law Faculty.
Students were introduced to the US legal system, learned about an expert's opinion on the limits of executive and legislative powers under the US Constitution, as well as on constitutional amendments. In addition, Professor Barnes was given a tour of the University and told about the projects being implemented by students at the present time.
Professor Barnes spoke positively about UWED students, their knowledge of not only law, but English, and also expressed his admiration for the university, which provides great opportunities for active student life.