Joriy yilning 1-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 14-martdagi “Huquqbuzarlik profilaktikasi va jinoyatchilikka qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash hamda talabalar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish masalalariga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
O‘tkazilgan mazkur yig‘ilishda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti prorektori O.Yusupdjanov, yuridik klinika rahbari Z.Ubaydullayev, magistratura dekan muovini S.Ibadullayev, Mirzo Ulug‘bek tuman Prokuror o`rinbosari K.Allayarova va Jinoyat ishlari bo'yicha Mirzo-Ulug`bek tuman sudi sudyalari V.Svetkov va S.Abduganiyev hamda universitet talabalar turar joyida istiqomat qilayotgan talaba yigit-qizlar ishtirok etishdi.
Mazkur uchrashuv avvalida prorektor O.Yusupdjanov so‘z olib, jinoyatchilikka qarshi kurashish barcha davrlarda ham davlatning jiddiy va muhim masalasi bo‘lib kelganligi, inson tinch va xotirjam yashashni xohlashi va tinchlik bo‘lgan joyda rivojlanish bo‘lishini alohida ta’kidlab o‘tdi.

A meeting was held dedicated to the prevention of crime and delinquency among students and youth
On 1st March at the University of World Economy and Diplomacy held a round table devoted to questions of the enforcement decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On measures to further improve the system of prevention of offenses and fight against crime” from 14 March 2017, and the prevention of crime and delinquency among students.
The meeting was attended by vice-Rector of the University of World Economy and Diplomacy O. Yusupjanov, head of the legal clinic Z. Ubaidullaev, deputy dean of the master’s degree S. Ibadullaev, deputy prosecutor of the Mirzo-Ulugbek district K. Allayarova and judge of the Mirzo-Ulugbek district court for criminal cases V. Svetkov and S. Abduganiyev as well as the students living in the dormitory of the University.
At the beginning of the meeting, vice-Rector O. Yusupjanov noted that the fight against crime has always been a serious and important task of the state, that a person always wants to live in peace and harmony and development takes place where peace prevails.