JIDUda Cabar Asia tahrirchisi bilan uchrashuvi
2022 yilninig 2 martda JIDU Yosh olimlar kengashi tashabbusi bilan universitet doktorantlari va yosh tadqiqotchilarining Markaziy Osiyo bo’yicha mintaqaviy tahliliy, information va ta’lim platformasi Cabar Asia tahrirchisi Nargiza Mutalayieva bilan tanishuv uchrashuvi tashkil etildi.
N.Murataliyeva ishtirokchilarni Cabar Asianing faoliyat yo’nalishlari, missiyasi va amalga oshirilayotgan loyihalar bilan tanishtirdi. Uchrashuvning asosiy qismi tahliliy materiallarni chop etish shartlari va ularga qo’yilgan texnik talablarni tushuntirishga bag’ishlandi. Mexmon JIDUning yosh tadqiqotchilari bilan hamkorlikni yo’ga qo’yishga tayyorligini bildirdi.

Встреча с редактором Cabar Asia
2 марта 2022 года по инициативе Совета молодых учёных УМЭД организована ознакомительная встреча докторантов и молодых исследователей университета с редактором региональной аналитической, информационной и образовательной платформы по Центральной Азии Cabar Asia Наргизой Мураталиевой.
Н.Мураталиева ознакомила участников с направлениями деятельности, миссией и реализуемыми проектами Cabar Asia. Основная часть мероприятия было посвящено подробному объяснению условий публикации и требований по техническому оформлению аналитических материалов. Гостья выразила готовность к сотрудничеству с молодыми исследователями УМЭД.