2022-yil 7-mart kuni UNICEFning bolalar uchun adolat bo‘yicha xalqaro eksperti Frensis Shean JIDU yuridik klinikasiga tashrif buyuradi. Street Law jamoasi va deputatlik istagida boʻlgan talabalar uchun Frensis Shean “Bolalarning odil sudlovdan foydalanish imkoniyatini taʼminlash: Oʻzbekiston uchun dolzarb masalalar” mavzusida davra suhbati oʻtkazadi.
Davra suhbati interaktiv shaklda o‘tkaziladi, unda ekspert o‘zining ko‘p yillik tajribasi bilan o‘rtoqlashadi va xorijiy mamlakatlarda, xususan, Buyuk Britaniyada voyaga yetmaganlarning odil sudlovga kirishi masalasining umumiy manzarasi haqida gapiradi. Shuningdek, Street Law jamoasi a’zolari ilmiy ma’ruzalar bilan chiqish qiladilar, unda ular o‘z tadqiqotlari va O‘zbekiston Respublikasida bolalarning odil sudlovdan foydalanishi tizimi qonunchiligini takomillashtirishga qo‘shgan hissalari haqida batafsil ma’lumot beradilar.
Davra suhbatida ishtirok etishni xohlovchi talabalar Yuridik klinikaga (A blok, 113-xona) borib, ro‘yxatdan o‘tishlari mumkin.

Круглый стол на тему: "Обеспечение доступа детей к правосудию: актуальные вопросы для Узбекистана" от Фрэнсис Шеан
26.02.2022 2061
7 марта 2022 года Юридическую клинику при УМЭД посетит Фрэнсис Шеан - международный эксперт ЮНИСЕФ по вопросам правосудия для детей. Специально для команды Street Law и желающих студентов МП Френсис Шеан проведёт Круглый стол на тему: "Обеспечение доступа детей к правосудию: актуальные вопросы для Узбекистана".
Круглый стол пройдёт в интерактивной форме, где эксперт поделится своим многолетним опытом и расскажет об общей картине вопроса доступа несовершеннолетних к правосудию в зарубежных странах, в частности, в Великобритании. Студенты Street Law также выступят с научными сообщениями, где подробно изложат о своих исследованиях и вкладе в совершенствование законодательства системы доступа детей к правосудию в Республике Узбекистан.
Для участия на Круглом столе, желающие студенты могут записаться, подойдя в Юридическую клинику (Блок А, 113 аудитория).