"Siz mustaqil hayotga tayyormisiz"
“O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining 2021-yil 29-noyabridagi 506-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida, joriy yilning 24 fevral kuni oila va yoshlar psixologi Shoira Isakova bilan, “Siz mustaqil hayotga tayyormisiz” mavzusida davra suhbati o’tkazildi.
Uchrashuv davomida Sh.Isakova talabalarning shaxsiy hayotlarida karyera tuzishga bo‘lgan tendentsiyalar, oilaviy hayotni qurishga halaqit qilmasligi ahamiyati haqida alohida to‘xtalib o‘tdi. Snuningdek, farzand tarbiyasida ayollarning o’rni alohida e’tiborga ega ekanligini misollar tariqasida va ta’lim olgan ma’rifatli ayolgina bilimdon farzandlarni tarbiyalashga qodirdir deb aytib o’tdi. Shuningdek, talabalarga ijobiy yondashuvlarga asoslangan muvaffaqiyatli va baxtli hayot yo’llari haqida alohida maslahatlar berishdi.

С целью обеспечения исполнения Приказа Министра высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан от 29 ноября 2021 года № 506 24 февраля текущего года был проведён круглый стол на тему «Готовы ли вы к самостоятельной жизни?» с семейным и молодёжным психологом Шоирой Исаковой.
В ходе встречи Ш. Исакова подчеркнула важность стремления студентов строить карьеру в личной жизни, не смешивая ее с построением семейной жизни. Также была отдельно отмечена роль женщин в воспитании детей на примерах и сказано, что только образованная женщина способна воспитать образованных детей. Студентам также были даны советы об успешном и счастливом образе жизни, основанные на позитивных подходах.