"Siz mustaqil hayotga tayyormisiz"
“O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining 2021-yil 29-noyabridagi 506-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida, joriy yilning 24 fevral kuni oila va yoshlar psixologi Shoira Isakova bilan, “Siz mustaqil hayotga tayyormisiz” mavzusida davra suhbati o’tkazildi.
Uchrashuv davomida Sh.Isakova talabalarning shaxsiy hayotlarida karyera tuzishga bo‘lgan tendentsiyalar, oilaviy hayotni qurishga halaqit qilmasligi ahamiyati haqida alohida to‘xtalib o‘tdi. Snuningdek, farzand tarbiyasida ayollarning o’rni alohida e’tiborga ega ekanligini misollar tariqasida va ta’lim olgan ma’rifatli ayolgina bilimdon farzandlarni tarbiyalashga qodirdir deb aytib o’tdi. Shuningdek, talabalarga ijobiy yondashuvlarga asoslangan muvaffaqiyatli va baxtli hayot yo’llari haqida alohida maslahatlar berishdi.

"Are you ready for an independent life?"
"In order to ensure the implementation of the order of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan No. 506 of November 29, 2021, on February 24 this year with family and youth psychologist Shoira Isakova," You can live independently. Are you ready?”.
During the meeting, Isakova stressed the importance of the tendencies of students to build a career in their personal lives, not to interfere in the construction of family life. Snu also cited the role of women in child rearing as examples and said that only an educated woman is capable of raising educated children. Students were also given specific advice on successful and happy ways of life based on positive attitudes.