JIDU talabasi MDHda "Yil talabasi" tanlovi g‘olibi boʻldi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 2-bosqich talabasi Doston Mashrabov Qozogʻistonning Nursulton shahrida MDH davlatlari oʻrtasida oʻtkazilgan “Yil talabasi” xalqaro oʻquv-tadqiqot tanlovida siyosatshunoslik yoʻnalishi boʻyicha faxrli birinchi oʻringa loyiq koʻrildi.
Taʼkidlash joizki, ushbu xalqaro tanlovda MDHning 14 davlatidan iqtidorli talabalar oʻzlarining ilmiy ishlari bilan qatnashdilar va yakunga koʻra Oʻzbekiston vakilli tanlov gʻolibi deb topildi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti jamoasi Doston Mashrabovni ushbu gʻalaba bilan tabriklab, ilmiy izlanishlarida yanada katta muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

The student of UWED won the Student of the Year competition in the CIS
Doston Mashrabov, a second-year student of the Faculty of International Relations of the University of World Economy and Diplomacy won a honorable first place in the field of political science at the Student of the Year international research competition in Nursultan, Kazakhstan.
It should be noted that talented students from 14 CIS countries participated in this international competition with their research work, and in the end, the representative of Uzbekistan was recognized as the winner of the competition.
The team of the University of World Economy and Diplomacy congratulates Doston Mashrabov with this victory and wishes him further success in his scientific research.