Joriy yilning 16-fevral sanasi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida MFaktor loyihasi asoschisi Hasan Mamasaidov va JIDU talabalari o’rtasida “Biznesni boshqarish va rivojlantirishda muvaffaqiyat va mag’lubiyat omillar” mavzusida   mahorat darsi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni JIDUning Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektori Odil Yusufjonov ochib berdi.
Shundan so’ng Hasan Mamasaidov talaba yoshlarga iqtisodiy biznesdagi fokus, ya’ni asosiy boshqaruvni, qayerga va qanday qilib to‘g‘ri yo‘naltirish usullari, iqtisodiy faoliyatni noldan boshlash jarayonida turli-xil vaziyatlarda muammolar bo‘lishi tabiiy hol ekanligi, har qanday vaziyatda ham xohish bo‘lsa, imkoniyat yaratilishi mumkin ekanligini, iqtisodiy loyiha masshtabini aniqlay olish salohiyati faqatgina ilmiy salohiyat nuqtai nazaridan chuqur bilim olishda ekanligini alohida ta’kidlab o‘tdi. O’z yurtimizda faoliyat yuritib, uni rivojlantirishga hissa qo’shish kerak deb ta’kidlab o’tdi.
Talabalar o’zlari bergan savollariga to’laqonli javoblar olishdi. Uchrashuv qiziqarli yangiliklar, hamda amaliy taassurotlarga boy muhitda oʻtdi. Tadbir so’ngida mehmonga JIDUning maxsus sovg’asi topshirildi.

16 февраля текущего года Университета мировой экономики и дипломатии состоялся мастер-класс на тему “Факторы успеха и поражения в управлении и развитии бизнеса” с участием Хасана Мамасаидова и студентов.
Мероприятие открыл с вступительной речью проректор УМЭД по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Одил Юсуфжанов.
Х.Мамасаидов особо отметил, что для студентов естественно иметь проблемы в различных ситуациях, когда речь идет о фокусе в экономическом бизнесе, то есть о том, как правильно направлять базовый менеджмент, где и как начать экономическую деятельность с нуля, в любой ситуации при желании можно создать возможность, потенциал для определения масштаба экономического проекта определяется только через получение глубоких знаний с точки зрения научного потенциала.
В целом все студенты получили полные ответы на свои вопросы. Встреча прошла в атмосфере, полной интересных для студентов новостей, а также практических впечатлений. В завершение мероприятия гостю был вручен специальный подарок с логотипом УМЭД.