Talaba-yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish masalalariga bag‘ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
16.02.2022 1989
Joriy yilning 15-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 14-martdagi “Huquqbuzarlik profilaktikasi va jinoyatchilikka qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash hamda talabalar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish masalalariga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
O‘tkazilgan mazkur yig‘ilishda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti prorektori O.Yusupdjanov, Mirzo Ulug‘bek tumani sudi sudyasi S.Abduganiyev hamda universitet talabalar turar joyida istiqomat qilayotgan talaba yigit-qizlar ishtirok etishdi.
Mazkur uchrashuv avvalida prorektor O.Yusupdjanov so‘z olib, jinoyatchilikka qarshi kurashish barcha davrlarda ham davlatning jiddiy va muhim masalasi bo‘lib kelganligi, inson tinch va xotirjam yashashni xohlashi va tinchlik bo‘lgan joyda rivojlanish bo‘lishini alohida ta’kidlab o‘tdi.
Muloqot davomida Mirzo Ulug‘bek tumani sudi sudyasi S.Abduganiyev tomonidan yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish va ular orasida giyohvand vositalarining tarqalishiga qarshi kurashish bo‘yicha Mirzo Ulug‘bek tumanida o‘tkazilayotgan chora-tadbirlar to‘g‘risida talabalar yoshlarga ma’lumot berdi. Shundan so‘ng, talabalar bilan savol javob va bahs-munozara o‘tkazildi hamda ular tomonidan berilgan savollarga batafsil javob berildi.

Состоялась встреча, посвященная вопросам профилактики преступности и правонарушений среди студентов и молодежи
16.02.2022 1988
15 февраля текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялся круглый стол, посвященный вопросам обеспечения исполнения постановления Президента Республики Узбекистан “О мерах по дальнейшему совершенствованию системы профилактики правонарушений и борьбы с преступностью” от 14 марта 2017 года, а также профилактике преступности и правонарушений среди студентов.
На прошедшем совещании проректор Университета мировой экономики и дипломатии О.Юсупджанов, судя Мирзо-Улугбекского районого суда С.Абдуганиев, а также студенты, проживающие в студенческом общежитии университета.
В начале встречи проректор О.Юсупджанов выступая с речью, особо отметил, что борьба с преступностью во все времена была серьезной и важной задачей государства, человек хотел бы жить в мире и согласии и развиваться там, где есть мир.
В ходе общения судя Мирзо-Улугбекского районого суда С.Абдуганиев проинформировал студентов о проводимых в Мирзо-Улугбекском районе мероприятиях по предупреждению преступности и правонарушений среди молодежи и борьбе с распространением среди них наркотических средств. После этого были проведены анкетирование и обсуждение со студентами, а также даны подробные ответы на поставленные ими вопросы.