JIDU talabasi Rossiya Tashqi ishlar vazirligi Diplomatik Akademiyasining BMT modelida g'olibi bo'ldi
14.02.2022 1576
Xalqaro munosabatlar fakulteti 3-bosqich talabasi, Umarova Nilufar Behzodovna, Jahon Sog'liqni Saqlash Tashkiloti (JSST) qo'mitasining "Eng yaxshi delegati" nominatsiyasi bo'yicha Xitoy delegatsiyasini taqdim etib, Rossiya tashqi ishlar vazirligi Fiplomatik akademiyasining BMT modelida g'olib bo'ldi.
Qo'mita kun tartibida ikkita asosiy masala ko'rib chiqildi:
- №1 Vaksinalar uchun global harakat rejasi
- №2 Dunyo aholisining salomatligi va tashqi siyosati: sog'liqni saqlash tizimining barcha tibbiyot xizmatlari orqali barqarorligini mustahkamlash.
Avval xabar qilinganidek, 2022-yil 7-fevraldan 12-fevralgacha Rossiya tashqi ishlar vazirligi Diplomatik akademiyasida BMTning xalqaro modeli bo'lib o'tdi, unda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari ham faol ishtirok etishdi.

3rd year student of the Faculty of International Relations Umarova Nilufar Behzodovna became the winner in the nomination "Best Delegate" of the Committee of the World Health Organization (WHO), representing the Chinese delegation, in the UN Model of the Diplomatic Academy of the Ministry of Foreign Affairs of Russia.
The committee's agenda consisted of consideration of two key issues:
• No.1 Global Vaccine Action Plan
• No.2 Global public health and foreign policy: strengthening the sustainability of the health system through affordable health care for all.
As previously reported, from February 7 to 12, 2022, the International Model UN was held in the Diplomatic Academy of the Ministry of Foreign Affairs of Russia in a face-to-face and online format, where students of the University of World Economy and Diplomacy also actively participated.