JIDU Yuridik klinikasi talabalarining yillik yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Har yili an’anaviy tarzda Yuridik klinikaning sobiq va hozirgi talabalarining o‘rtasida o‘tkaziladigan yig‘ilishda 2021-yilgi bitiruvchilariga klinikada o‘qiganliklari va huquqshunos sifatida amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘lib, fuqarolarga yordam berganlarini tasdiqlovchi sertifikatlar topshirildi. Shuningdek, JIDU Street Law jamoasining 2021 yilgi Bolalar adolati uchun Butunjahon kongressidagi ishtiroki uchun sertifikatlar topshirildi.
Eslatib o‘tamiz, 2000-yilda tashkil etilgan JIDU Yuridik klinikasida “Xalqaro huquq” fakulteti yuqori bosqich talabalari aholining kam ta’minlangan qatlamlariga bepul yuridik yordam ko‘rsatmoqda. Huquqiy yordam fuqarolik, meros, oilaviy, mehnat, uy-joy va boshqa masalalari bo'yicha maslahatlar berish va tegishli sud va suddan tashqari hujjatlarni (arizalar, murojaatlar, shikoyatlar va boshqa hujjatlar) tayyorlash shaklida ko'rsatiladi.

Юридическая клиника при УМЭД провела свою ежегодную встречу клиницистов
На встрече, традиционно проводящейся каждый год среди бывших и действующих клиницистов Юридической клиники, включая самых первых клиницистов, вручали сертификаты выпускникам 2021 г., которые подтверждают, что они обучались в клинике и приобрели практические навыки юриста, оказывая юридическую помощь гражданам. Также, были вручены сертификаты за участие команды UWED Street Law во Всемирном конгрессе по справедливости в отношении детей 2021.
Напомним, что в Юридической клинике при УМЭД, основанной в 2000 году, студенты старших курсов факультета «Международное право» оказывают бесплатную юридическую помощь малообеспеченным слоям населения. Правовая помощь оказывается в виде консультаций и подготовки соответствующих судебных и несудебных документов (заявлений, обращений, жалоб и т.п.) по гражданским, наследственным, семейным, трудовым, жилищных и т.п. вопросам.