“O‘zbekiston va Yaponiya o‘rtasidagi do‘stona munosabatlar haqida bilasizmi?” viktorinasida JIDU talabalari ishtirok etishdi
27.12.2021 2310
2021-yil 23-dekabr kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universitetida “Siz O‘zbekiston va Yaponiya o‘rtasidagi do‘stona munosabatlar haqida bilasizmi?” viktorinasi bo‘lib o‘tdi.
Viktorinada Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti, Toshkent davlat yuridik universiteti vakillari ham ishtirok etishdi.
JIDUdan yapon tilini o‘rganayotgan talabalar: Adizov Jahongir (4 XIM), Xamroeva Xurshida (3 XM), Rahimov Mansurbek (3 XH), Umarova Nilyufar (3 XM) va Suvanov Elbek (3 XM) ishtirok etdi.
Talabalarni tayyorlashda yapon tili o‘qituvchilari X.G‘afurova, I.Rasulevalar faol ishtirok etdilar.
JIDU talabalari Yaponiya tarixi va madaniyati, O‘zbekiston-Yaponiya munosabatlari tarixi bo‘yicha yaxshi bilimlarini namoyish etdilar.

23 декабря 2021 года в Ташкентском государственном университете Востоковедения состоялась викторина «Знаете ли вы о дружеских связях между Узбекистаном и Японией?», организатором которой выступил Комитет по межнациональным отношениям и дружественными связям с зарубежными странами при КМ РУз.
В викторине приняли также участие представители Ташкентского государственного университета востоковедения, Узбекского государственного университета мировых языков, Ташкентского государственного юридического университета.
УМЭД представляли студенты, изучающие японский язык: Адизов Жахонгир (МЭМ, 4 курс), Хамроева Хуршида (МЭМ, 3 курс), Рахимов Мансурбек (МП, 3 курс), Умарова Нилуфар (МО, 3 курс) и Суванов Эльбек (МО, 3 курс).
Активное участие в подготовке студентов приняли преподаватели японского языка Х.Гафурова и И.Расулева.
Студенты УМЭД продемонстрировали хорошие знания истории и культуры Японии, историю узбекско-японских отношений.