“O‘zbekiston va Yaponiya o‘rtasidagi do‘stona munosabatlar haqida bilasizmi?” viktorinasida JIDU talabalari ishtirok etishdi
27.12.2021 2310
2021-yil 23-dekabr kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universitetida “Siz O‘zbekiston va Yaponiya o‘rtasidagi do‘stona munosabatlar haqida bilasizmi?” viktorinasi bo‘lib o‘tdi.
Viktorinada Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti, Toshkent davlat yuridik universiteti vakillari ham ishtirok etishdi.
JIDUdan yapon tilini o‘rganayotgan talabalar: Adizov Jahongir (4 XIM), Xamroeva Xurshida (3 XM), Rahimov Mansurbek (3 XH), Umarova Nilyufar (3 XM) va Suvanov Elbek (3 XM) ishtirok etdi.
Talabalarni tayyorlashda yapon tili o‘qituvchilari X.G‘afurova, I.Rasulevalar faol ishtirok etdilar.
JIDU talabalari Yaponiya tarixi va madaniyati, O‘zbekiston-Yaponiya munosabatlari tarixi bo‘yicha yaxshi bilimlarini namoyish etdilar.

UWED students took part in the quiz "Do you know about friendly relations between Uzbekistan and Japan?"
27.12.2021 2267
On December 23, 2021, the quiz "Do you know about friendly relationships between Uzbekistan and Japan?" was held at the Tashkent State University of Oriental Studies.
The quiz was also attended by representatives of the Tashkent State University of Oriental Studies, the Uzbek State University of World Languages, the Tashkent State Law University.
UWED was represented by students studying Japanese: Adizov Jahongir (4 IEM), Khamroeva Khurshida (3 IEM), Rakhimov Mansurbek (3 IR), Umarova Nilyufar (3 IR) and Suvanov Elbek (3 IR).
The teachers of the Japanese language H. Gafurova and I. Rasuleva took an active part in the preparation of students.
UWED students demonstrated good knowledge of the history and culture of Japan, the history of Uzbek-Japanese relationships.