Yoshlar elchilari tayinlandi
Joriy yilning 18-25-dekabr kunlari Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti tashabbusi bilan poytaxtimizda “Oʻzbekiston yoshlari forumi - 2021” tashkil etildi.
Ushbu forumda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti talabalari - Dilmurod Dilmurodov, Kamola Erkinboyeva hamda Saidkarim Tursunboyevlar ham faol ishtitok etib, “Oʻzbekiston yoshlari forumi - 2021”ning Elchilari etib tayinlandi.
Shuni alohida ta’kidlash lozimki, ushbu talabalarning takliflari eng yaxshi takliflar “Top-200”taligiga kiritildi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati ushbu talabalarni tabriklab, kelgusi faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

Назначены послы молодежи
18-25 декабря текущего года по инициативе Президента Республики Узбекистан в Ташкенте был организован “Молодежный форум Узбекистана - 2021”.
Студенты факультета международных отношений Университета мировой экономики и дипломатии Дильмурод Дильмуродов, Камола Эркинбаева и Саидкарим Турсунбаев также приняли активное участие в форуме и были назначены послами “Молодежного форума Узбекистана - 2021”.
Стоит отметить, что лучшие предложения этих студентов вошли в «Топ-200».
Руководство Университета мировой экономики и дипломатии поздравляет этих студентов и желает им больших успехов в их будущих начинаниях.