Yoshlar elchilari tayinlandi
Joriy yilning 18-25-dekabr kunlari Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti tashabbusi bilan poytaxtimizda “Oʻzbekiston yoshlari forumi - 2021” tashkil etildi.
Ushbu forumda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti talabalari - Dilmurod Dilmurodov, Kamola Erkinboyeva hamda Saidkarim Tursunboyevlar ham faol ishtitok etib, “Oʻzbekiston yoshlari forumi - 2021”ning Elchilari etib tayinlandi.
Shuni alohida ta’kidlash lozimki, ushbu talabalarning takliflari eng yaxshi takliflar “Top-200”taligiga kiritildi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati ushbu talabalarni tabriklab, kelgusi faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

Youth ambassadors appointed
On December 18-25 this year, on the initiative of the President of the Republic of Uzbekistan, the “Youth Forum of Uzbekistan - 2021” was organized in Tashkent.
Students of the Faculty of “International Relations” of the University of World Economy and Diplomacy Dilmurod Dilmurodov, Kamola Erkinbaeva and Saidkarim Tursunbaev also took an active part in the forum and were appointed Ambassadors of the “Youth Forum of Uzbekistan - 2021”.
It is worth noting that the best proposals of these students were included in the "Top 200".
The leadership of the University of World Economy and Diplomacy congratulates these students and wishes them great success in their future endeavors.