2021-yilning 9-dekabr kuni “Xalqaro huquq” fakultetining 4-bosqich talabalari uchun “Lukoil Uzbekistan operating company” OAJda diplom oldi amaliyotini o’tashlari hamda keyinchalik ularni ish bilan taminlash maqsadida kompaniya bilan ta’nishtiruv ma’ruzasi hamda sinov testi o’tkazildi. Test sinovi jarayonida bitiruvchi kurs talabalari o’ta sinchkovlik bilan berilgan topshiriqlarni bajardilar. YUNESKOning “Xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi katta o’qituvchisi N.Kadirova hamda “Xalqaro huquq” fakulteti Tyutorlari N.Nosirova va A.Abdujalilovlar ushbu tadbirni tashkil etishda o’zlarining samarali hissalarini qo’shdilar.
Natijalarga ko’ra barcha yuqori baholarni qo'lga kiritgan bitiruvchilarimiz diplomoldi amaliyoti o’tashlari uchun, kompaniya vakillari tomonidan saralab olindi. Kompaniya vakillari talabalar bilimi va ularning iste’dodlarini yuqori baholab, kelgusida universitet bilan yaqindan hamkorlik qilishga o’z qiziqishini bildirib o’tdilar.

9 декабря 2021 года компания " Lukoil Operating Company " провела презентацию и тестирование для старшекурсников факультета МП для прохождения преддипломной практики в компании с целью их дальнейшего трудоустройства. Тест и задания были выполнены очень тщательно. Н. Кадырова, старший преподаватель кафедры международного права и прав человека ЮНЕСКО, и Н. Носирова и А. Абдужалилов, тьюторы факультета международного права, внесли значительный вклад в организацию этого мероприятия.
Компания отобрала для прохождения практики лучших студентов, получивших высокие оценки. Кроме того, представители компании высоко оценили знания и талант студентов и выразили заинтересованность в продолжении сотрудничества с университетом в будущем.