2021-yilning 9-dekabr kuni “Xalqaro huquq” fakultetining 4-bosqich talabalari uchun “Lukoil Uzbekistan operating company” OAJda diplom oldi amaliyotini o’tashlari hamda keyinchalik ularni ish bilan taminlash maqsadida kompaniya bilan ta’nishtiruv ma’ruzasi hamda sinov testi o’tkazildi. Test sinovi jarayonida bitiruvchi kurs talabalari o’ta sinchkovlik bilan berilgan topshiriqlarni bajardilar. YUNESKOning “Xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi katta o’qituvchisi N.Kadirova hamda “Xalqaro huquq” fakulteti Tyutorlari N.Nosirova va A.Abdujalilovlar ushbu tadbirni tashkil etishda o’zlarining samarali hissalarini qo’shdilar.
Natijalarga ko’ra barcha yuqori baholarni qo'lga kiritgan bitiruvchilarimiz diplomoldi amaliyoti o’tashlari uchun, kompaniya vakillari tomonidan saralab olindi. Kompaniya vakillari talabalar bilimi va ularning iste’dodlarini yuqori baholab, kelgusida universitet bilan yaqindan hamkorlik qilishga o’z qiziqishini bildirib o’tdilar.

Lukoil Uzbekistan Operating Company held a recruitment meeting for the senior students of the International Law faculty
25.12.2021 2252
On December 9, 2021, Lukoil Uzbekistan Operating Company conducted a presentation and test for the seniors of the IL Faculty to undergo a pre-diploma internship in the company to provide them with the further employment. The test and assignments ware completed very carefully. N. Kadyrova, Senior Lecturer of the Department of International Law and Human Rights of UNESCO, and N. Nosirova and A. Abdujalilov, Tutors of the Faculty of International Law, made a significant contribution to the organization of this event.
The company selected best students who received high marks for internship. In addition, representatives praised the knowledge and talent of the students and expressed their interest in continuing the cooperation with the university in the future.