Bangladesh Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulotda va Muxtor elchisi JIDUga tashrif buyurdi
JIDUga Bangladesh Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi janob Jahongir Alam tashrif buyurdi.
JIDU tomonidan yuqori martabali diplomat bilan muzokaralarda Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektor S.S.Saidqosimov, Xalqaro huquqiy tadqiqotlar va qiyosiy ommaviy huquq markazi rahbari I.A.Xamedov va “YUNESKO, xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi mudiri O.A.Yusupjanov ishtirok etishdi.
Uchrashuvda tomonlar ta’lim sohasidagi faol hamkorlik mamlakatlarimiz o‘rtasidagi ikki tomonlama aloqalarni keng rivojlantirishga xizmat qilishi haqida fikr bildirishdi.
Janob Jahongir Alamning ushbu tashrifi, uning so‘zlariga ko‘ra, unga JIDUning yuksak intellektual salohiyatini chinakam baholash imkonini berdi va elchixona qo‘shma hamkorlikni yanada faol rivojlantirish, O'zbekiston va Bangladesh Respublikasining zamonaviy yutuqlari, madaniyati va tarixini chuqur o‘rganishga hissa qo‘shish niyatida ekanini ishonch bilan ta’kidladi.

UWED was visited by Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Bangladesh to Uzbekistan Mr. Jahangir Alam.
In the talks with the high-ranking diplomat from the UWED side participated Saidkasimov S.S. - Vice-Rector for International Relations, Hamedov I.A. - Head of the Centre for International Legal Studies and Comparative Public Law,
Yusupjanov O.A. - Head of the Department "UNESCO, International Law and Human Rights".
During the meeting, the two sides expressed the view that active cooperation in the field of education would contribute to the broad development of bilateral ties between the two countries.
This visit by Mr. Jahangir Alam, according to his words, allowed him to really appreciate the high intellectual potential of the UMED and confidently declare that the Embassy intends to further develop joint cooperation and promote a profound study of the culture, history and modern achievements of Uzbekistan and the Republic of Bangladesh.