Bangladesh Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulotda va Muxtor elchisi JIDUga tashrif buyurdi
JIDUga Bangladesh Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi janob Jahongir Alam tashrif buyurdi.
JIDU tomonidan yuqori martabali diplomat bilan muzokaralarda Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektor S.S.Saidqosimov, Xalqaro huquqiy tadqiqotlar va qiyosiy ommaviy huquq markazi rahbari I.A.Xamedov va “YUNESKO, xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi mudiri O.A.Yusupjanov ishtirok etishdi.
Uchrashuvda tomonlar ta’lim sohasidagi faol hamkorlik mamlakatlarimiz o‘rtasidagi ikki tomonlama aloqalarni keng rivojlantirishga xizmat qilishi haqida fikr bildirishdi.
Janob Jahongir Alamning ushbu tashrifi, uning so‘zlariga ko‘ra, unga JIDUning yuksak intellektual salohiyatini chinakam baholash imkonini berdi va elchixona qo‘shma hamkorlikni yanada faol rivojlantirish, O'zbekiston va Bangladesh Respublikasining zamonaviy yutuqlari, madaniyati va tarixini chuqur o‘rganishga hissa qo‘shish niyatida ekanini ishonch bilan ta’kidladi.

УМЭД посетил Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Бангладеш в Узбекистане
УМЭД посетил Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Бангладеш в Узбекистане г-н Джахангир Алам.
В переговорах с высокопоставленным дипломатом со стороны УМЭД приняли участие С.С.Саидкасымов - проректор по международным связям, И.А.Хамедов – руководитель Центра международно-правовых исследований и сравнительного публичного права, О.А.Юсупджанов – зав. кафедрой «ЮНЕСКО, международного права и прав человека».
В ходе встречи стороны выразили мнение, что активное сотрудничество в сфере образования будет способствовать широкому развитию двусторонних связей между нашими странами.
Данный визит г-на Джахангира Алама, по его словам, позволил ему реально оценить высокий интеллектуальный потенциал УМЭД и с уверенностью заявить о том, что посольство намерено ещё более активно развивать совместное сотрудничество, способствовать глубокому изучению культуры, истории и современных достижений Узбекистана и Республики Бангладеш.