JIDU rektoratida Ummon Sultonligi Sulton Qobus universiteti (SQU) professorlari Nisar Ahmad va Reza Fatholloh Zade Agdam bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
JIDU tomonidan Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektor S.S.Saidqosimov va “Iqtisodiyot nazariyasi” kafedrasi mudiri L.M.Tashpulatova ishtirok etishdi.
Rektoratdagi muzokaralar yakunida JIDU xalqaro bo‘limi tomonidan yuqorida qayd etilgan professor-o‘qituvchilar rahbarligida JIDU tadqiqotchi talabalari, doktorantlari va o‘qituvchilari uchun "Adabiyotlarni tizimli ko'rib chiqish: yuqori sifatli jurnallarda nashr etish yo'li" mavzusida seminar bo‘lib o‘tdi.
Seminar davomida professor-o‘qituvchilar tomonidan zamonaviy dasturiy ta’minotdan foydalangan holda tizimli adabiyotlar tahlilini o‘tkazishning yangi usuli taqdim etildi.
Universitet rahbariyati bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvda SQU vakillari ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasida akademik hamkorlikni yo‘lga qo‘yishdan manfaatdor ekanligini bildirdi va tomonlar hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar.

В УМЭД проведен семинар профессорами Университета Султана Кабуса Султаната Оман
В ректорате УМЭД состоялась встреча с профессорами Университета Султана Кабуса (SQU) Султаната Оман Нисар Ахмадом и Реза Фатхоллах Заде Агдамом.
УМЭД представляли С.С.Саидкасымов – проректор по международным связям и Ташпулатова Л.М. – зав.кафедрой «Экономическая теория».
В завершении переговоров в ректорате, международным отделом УМЭД был организован семинар под руководством профессоров для студентов-исследователей, докторантов и преподавателей УМЭД на тему «Систематический обзор литературы: путь к публикации в высококачественных журналах».
Во время семинара профессора представили новый метод проведения систематического обзора литературы с использованием современного программного обеспечения.
В ходе встречи с руководством университета представители SQU выразили заинтересованность в налаживании академического сотрудничества между двумя университетами и стороны обсудили перспективы сотрудничества.