JIDU rektoratida Ummon Sultonligi Sulton Qobus universiteti (SQU) professorlari Nisar Ahmad va Reza Fatholloh Zade Agdam bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
JIDU tomonidan Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektor S.S.Saidqosimov va “Iqtisodiyot nazariyasi” kafedrasi mudiri L.M.Tashpulatova ishtirok etishdi.
Rektoratdagi muzokaralar yakunida JIDU xalqaro bo‘limi tomonidan yuqorida qayd etilgan professor-o‘qituvchilar rahbarligida JIDU tadqiqotchi talabalari, doktorantlari va o‘qituvchilari uchun "Adabiyotlarni tizimli ko'rib chiqish: yuqori sifatli jurnallarda nashr etish yo'li" mavzusida seminar bo‘lib o‘tdi.
Seminar davomida professor-o‘qituvchilar tomonidan zamonaviy dasturiy ta’minotdan foydalangan holda tizimli adabiyotlar tahlilini o‘tkazishning yangi usuli taqdim etildi.
Universitet rahbariyati bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvda SQU vakillari ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasida akademik hamkorlikni yo‘lga qo‘yishdan manfaatdor ekanligini bildirdi va tomonlar hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar.

A seminar was held at UWED by professors of the Sultan Qaboos University of the Sultanate of Oman
At the UWED administration was held a meeting with professors of the Sultan Qaboos University (SQU) of the Sultanate of Oman Nisar Ahmad and Reza Fathollah Zade Agdam.
UWED was represented by Saidkasimov S.S. - Vice-Rector for International Relations and Tashpulatova L.M. - Head of the Department of "Economic Theory".
At the end of negotiations in the rectorate, the international department of UWED organized a seminar under the guidance of professors for research students, doctoral students and teachers of UWED on the topic: "Systematic literature review: the path to publication in high-quality journals."
During the seminar, professors introduced a new method of doing systematic literature review using modern software programs.
During the meeting held with the leadership of the University, representatives of SQU expressed interest in establishing academic cooperation between two universities and parties discussed perspectives of cooperation.