“Xalqaro munosabatlar” fakulteti 2-bosqich talabasi Dilmurod Dilmurodov joriy yilning 6-9-dekabr kunlari Samara shahrida Rossiya Federatsiyasining Fan va oliy ta’lim vazirligi tomonidan tashkil etilgan “Rossiya-Oʻzbekiston yoshlar forumi”da ishtirok etdi.
Anjuman davomida Rossiya va Oʻzbekiston yoshlari oʻrtasidagi hamkorlikning joriy holati, kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari toʻgʻrisida, shu bilan birga, innovatsiya, raqamlashtirish, ekologiya, yoshlar tadbirkorligi hamda volontyorlik yoʻnalishlari boʻyicha sessiyalarda muhokamalar olib borildi.
Forumdan ko‘zlangan asosiy maqsad Rossiya Federatsiyasi hamda O‘zbekiston Respublikasi orasida yoshlar siyosati sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish va ikki mamlakat o‘rtasida do‘stlik aloqalarini yanada mustahkamlashdan iborat.
Forum davomida har ikki mamlakat ishtirokchilari tomonidan hozirgi hamkorlik, kelajak loyihalari va istiqbolli rejalar to‘g‘risida fikr almashildi. Talaba-yoshlar turli yo‘nalishlarda guruhlar kesimida o‘z tajribalarini almashdi.
Xususan, media, innovatsiya, raqamlashtirish, ekologiya, tadbirkorlik hamda volontyorlik yo‘nalishlari bo‘yicha muhokamalar olib borildi. JIDU talabasi Dilmurod Dilmurodov ilm-fan yo‘nalishi bo‘yicha “O‘zbekiston – Rossiya: mintaqaviy hamkorlik. Yoshlar va ta’lim” mavzusidagi taqdimoti bilan ishtirok etdi.

Dilmurod Dilmurodov, a second-year student of the faculty of “International Relations”, took part in the “Russia-Uzbekistan Youth Forum” organized by the Ministry of Science and Higher Education of the Russian Federation, in Samara on December 6-9, this year.
During the conference, the current state of cooperation between the youth of Russia and Uzbekistan, the prospects for further cooperation, as well as sessions on innovation, digitalization, ecology, youth entrepreneurship and volunteerism were discussed.
The main purpose of the forum is to further develop cooperation between the Russian Federation and the Republic of Uzbekistan in the field of youth policy and further strengthen friendly relations between the two countries.
During the forum, participants from both countries exchanged views on current cooperation, future projects and plans. Students shared their experiences in groups in different areas.
In particular, discussions were held in the areas of media, innovation, digitalization, ecology, entrepreneurship and volunteerism. UWED student Dilmurod Dilmurodov attended with his lecture in the field of science, on the theme “Uzbekistan - Russia: regional cooperation. Youth and Education”.