"Xalqaro gumanitar huquqi" fani doirasida o'tkazilgan xalqaro Kviz nominatsiyasi g'oliblari
Joriy yilning 17-noyabr sanasida "Xalqaro gumanitar huquqi bo'yicha Kviz" 3-konkursi o'tkazildi. O'zbekiston,Ozarbayjon, Belorussiya, Germaniya, Qozog'iston, Xitoy, Qirg'iziston, Rossiya va Tojikiston talabalari ushbu konkursda qatnashib Xalqaro gumanitar huquqi fani yuzasidan o'zlarining munosib bilim-ko'nikmalarini ko'rsatishdi. Konkurs onlayn tarzda, interaktiv formatda bo'lib o'tdi.
78 ta qatnashayotgan jamoalardan, 4 -jamoa, g'oliblikni qo'lga kiritdi.
"Alternativ chempion" maxsus nominatsiyasi g'olibi sifatida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universitetining Xalqaro huquq yo'nalishi 4-bosqich talabalarining "Sharaf kodeksi" jamoasi e'tirof etildi.

On November 17, the third Contest "Quiz on International Humanitarian Law (IHL)" was held. Students from Uzbekistan, Azerbaijan, Belarus, Germany, Kazakhstan, China, Kyrgyzstan, Russia, Tajikistan  took part in this competition and showed their  knowledge of IHL. The competition was held online, in an interactive format.
Out of 78 participating teams, 4 teams became winners and took prizes.
The winner in the special nomination "Alternative Champion" was the team "Code of Honor" - 4th year students of the Faculty of International Law of the University of World Economy and Diplomacy.