Vatanimiz bayrog‘i-faxrimiz, g‘ururimiz!
Bu yil 18-noyabrda mustaqil, ozod va obod Vatanimiz, hurligimiz ramzi – O‘zbekiston Respublikasi Bayrog‘i qabul qilinganligiga 30 yil to‘ladi. Shu munosabat bilan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Vatanimiz bayrog‘i-faxrimiz, g‘ururimiz” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi. Tadbirda ishtirok etgan “Taraqqiyot strategiyasi” markazi bo‘lim boshlig‘i, yuridik fanlar nomzodi N.Nodirxonova “O’zbekiston Respublikasi davlat bayrog’i to‘g‘risida”gi Qonuning mazmun mohiyati asosida “Vatanimiz bayrog‘i-faxrimiz, g‘ururimiz!” mavzusida ma’ruza qildi.
O‘zbekiston Respublikasining Davlat bayrog‘i O‘zbekiston Respublikasi davlat suverenitetining ramzidir. O‘zbekiston Respublikasining Davlat bayrog‘i xalqaro munosabatlarda O‘zbekiston Respublikasining timsoli bo‘ladi.
Talabalarning she’riy chiqishlari tadbirga o‘zgacha kayfiyat bag‘ishladi. Shuningdek, universitet talabalari tomonidan tayyorlangan videorolik ham namoyish etildi.
Ko‘kda hilpirar mag‘rur, O‘zbekiston bayrog‘i
Dillarga solar g‘urur, O‘zbekiston bayrog‘i
“O‘z bayrog‘im” deb xalqim, dilda qilar iftixor
Undagi har bir rangning, o‘z ramzi, ma’nosi bor
Darhaqiqat, bu kabi tadbirlar talaba-yoshlarda ma’naviy-axloqiy fazilatlar, vatanparvarlik, davlat ramzlariga hurmat tuyg‘usini shakllantirishga muhim ahamiyat kasb etadi.
Zero, Davlat ramzlari hamisha muqaddas va ulug‘ sanaladi. Chunki u xalqning o‘tmishi, buguni va kelajagini o‘zida mujassam etgan Vatanning yorqin timsolidir.

В этом году, 18 ноября, на 30 лет был принят флаг Республики Узбекистан – символ нашей независимости, свободной и процветающей Родины. В связи с этим Университет мировой экономики и дипломатии организовал духовно-просветительское мероприятие под девизом “флаг нашей Родины - наша гордость, наша гордость”. Руководитель отдела Центра “Стратегия развития”, кандидат юридических наук H. Нодирхонова приняла участие в мероприятии на основе содержания закона “О государственном флаге Республики Узбекистан” - флаг нашей Родины - наша гордость!", она выступила с докладом на эту тему.
Государственный флаг Республики Узбекистан является символом государственного суверенитета Республики Узбекистан. Государственный флаг Республики Узбекистан является символом Республики Узбекистан в международных отношениях.
Особое настроение мероприятию придали поэтические выступления студентов. Было также видео, подготовленное студентами университета.
В небе гордо развевается флаг Узбекистана
Дарит гордость сердцам, флаг Узбекистана
Люди гордятся этим, говоря "Мой родной флаг".
Каждый цвет имеет свое значение во флаге Узбекистана!
На самом деле подобные мероприятия играют важную роль в формировании у студентов чувства нравственных качеств, патриотизма, уважения к государственным символам.
Ведь государственные символы всегда священны и величественны. Потому что это яркое воплощение Родины, которая олицетворяет прошлое, настоящее и будущее народа.