2021 yil 12 noyabr kuni "Ilm yulduzlari" respublika intellektual ko‘rik tanlovining Toshkent shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi
15.11.2021 1916
2021 yil 12 noyabr kuni O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutida Toshkent shahar hokimligi va Toshkent shahar “Olima” uyushmasi tomonidan hamkorlikda tashkillashtirilgan “Ilm yulduzlari” respublika intellektual ko‘rik tanlovining Toshkent shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda 15 dan ortiq universitet vakilalari ishtirok etdilar.
Yosh olimalar tanlovda uch shart bo‘yicha bellashdilar: nomzodlarning ilmiy faoliyati, izlanishlari haqidagi 5 daqiqalik videolavha; “Yoshlar kelajak poydevori” mavzusida beriladigan savollar; ishtirokchilarning chet tilini qay darajada bilishlarini sinash uchun tashkil qilingan “Men nechun sevaman O‘zbekistonni” mavzusidagi taqdimotlaridan iborat bo‘ldi. Ishtirokchilarning bilimi, dunyoqarashlarining qanchalik serqirra ekanligini, nomzodlarning hozirjavobligi, O‘zbekistonning kechagi va bugungi mavqei haqida ma’lumotga egalik darajasini aniqlash bo‘yicha yosh olimalarning javoblari tinglandi.
Ushbu ko‘rik tanlovda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Siyosatshunoslik” kafedrasi I bosqich tayanch doktoranti Imomova Yulduzxon faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi. JIDU ma’muriyati Yulduzxon Imomovani ushbu yutuq bilan tabriklaydi va kelgusi ishlariga muvaffaqiyatlar tilaydi.

On November 12, 2021, the Tashkent city stage of the Republican intellectual competition "Stars of Science" was held
15.11.2021 1914
On November 12, 2021, the Tashkent city stage of the Republican intellectual competition “Stars of Science”, organized by the Tashkent city hakimiyat and the “Olima” association, was held at the Uzbek State Institute of Arts and Culture. It was attended by representatives of more than 15 universities.
Young scientists competed in three rounds: the first stage - a 5-minute video clip about the scientific activities and research of candidates; the second stage is the blitz questions “Youth are the foundation of the future”; the third stage - a presentation on the topic "Why I love Uzbekistan" was organized to check the level of proficiency in a foreign language of the participants. The answers of young scientists were heard to determine the level of knowledge about the past and present of Uzbekistan.
In this competition, Imamova Yulduzkhon, first-year PhD student of the Department of Political Science of the University of World Economy and Diplomacy, took the first place. The UWED administration congratulates Yulduzkhon Imamova on this achievement and wishes her success in her future endeavors.