2021 yil 12 noyabr kuni "Ilm yulduzlari" respublika intellektual ko‘rik tanlovining Toshkent shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi
15.11.2021 1916
2021 yil 12 noyabr kuni O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutida Toshkent shahar hokimligi va Toshkent shahar “Olima” uyushmasi tomonidan hamkorlikda tashkillashtirilgan “Ilm yulduzlari” respublika intellektual ko‘rik tanlovining Toshkent shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda 15 dan ortiq universitet vakilalari ishtirok etdilar.
Yosh olimalar tanlovda uch shart bo‘yicha bellashdilar: nomzodlarning ilmiy faoliyati, izlanishlari haqidagi 5 daqiqalik videolavha; “Yoshlar kelajak poydevori” mavzusida beriladigan savollar; ishtirokchilarning chet tilini qay darajada bilishlarini sinash uchun tashkil qilingan “Men nechun sevaman O‘zbekistonni” mavzusidagi taqdimotlaridan iborat bo‘ldi. Ishtirokchilarning bilimi, dunyoqarashlarining qanchalik serqirra ekanligini, nomzodlarning hozirjavobligi, O‘zbekistonning kechagi va bugungi mavqei haqida ma’lumotga egalik darajasini aniqlash bo‘yicha yosh olimalarning javoblari tinglandi.
Ushbu ko‘rik tanlovda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Siyosatshunoslik” kafedrasi I bosqich tayanch doktoranti Imomova Yulduzxon faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi. JIDU ma’muriyati Yulduzxon Imomovani ushbu yutuq bilan tabriklaydi va kelgusi ishlariga muvaffaqiyatlar tilaydi.

12 ноября 2021 года в Узбекском государственном институте искусств и культуры прошел Ташкентский городской этап республиканского интеллектуального конкурса «Звезды науки», организованный хокимиятом города Ташкента и ассоциацией «Олима». В нем приняли участие представители более 15 вузов.
Молодые ученые соревновались в трех этапах: первое условие - 5-минутный видеоролик о научной деятельности и исследованиях кандидатов; второе условие - это блиц вопросы «Молодежь - основа будущего»; третье условие - презентация на тему «Почему я люблю Узбекистан» была организована для проверки уровня владения иностранным языком участников. Были заслушаны ответы молодых ученых для определения уровня знаний о прошлом и настоящем Узбекистана.
В данном конкурсе Имамова Юлдузхон, докторант первого курса кафедры “Политологии” Университета мировой экономики и дипломатии заняла первое место. Руководство УМЭД поздравляет Юлдузхон Имомову с этим достижением и желает ей успехов в дальнейших начинаниях.