JIDU talabasi “Yangi O‘zbekistonning iste’dodli yoshlari” nomli insholar tanlovi g'olibi bo'ldi
“Xalqaro huquq” fakulteti 2-kurs talabasi Mamatov Firdavs Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi hamda “Ulug‘bek” Iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash jamg‘armasi hamkorligida o‘tkazilgan “Yangi O‘zbekistonning iqtidorli yoshlari” mavzusidagi insholar tanlovining eng yaxshi mualliflaridan biri bo‘ldi. “Ulug‘bek” fondi turli yo‘nalishlarda ilmiy izlanishlar olib borayotgan yoshlarni rag‘batlantirish maqsadida joriy etilgan.
2021-yilning oktabr oyi davomida jami 102 ta insholar vazirlikning elektron pochtasiga kelib tushgan bo‘lib, ushbu ishlarning jami 56 tasi ekspert guruhi tomonidan o‘rnatilgan talablarga javob beradi deb e’tirof etildi. Insholar tanlovi natijasida 18 ta oliy ta’lim muassasalarining talaba va tadqiqotchilari g‘olib deb topildi.
Ushbu to‘plamlarni yoshlar orasida ommalashtirish maqsadida talabalar, doktorantlar va yosh tadqiqotchilar uchun joriy yilning sentabr oyida “Yangi O‘zbekistonning iste’dodli yoshlari” nomli insholar tanlovi e’lon qilinib, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligida tanlov g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Barcha insholar orasidan eng yaxshi 30 ta insho mualliflari diplomlar bilan taqdirlandi.

Студент УМЭД стал одним из лучших авторов на сочинение "Талантливая молодежь нового Узбекистана"
Студент 2 курса факультета «Международное право» Фирдавс Маматов стал одним из лучших авторов сочинения на тему «Талантливая молодежь нового Узбекистана» которое проводилось Министерством высшего и среднего специального образования и Фондом поддержки талантливой молодежи «Улугбек» с целью поощрения молодых людей, которые проводят исследования в различных областях науки.
В октябре 2021 года на электронную почту Министерства высшего и среднего специального образования было получено 102 эссе, и 56 из этих работ были признаны соответствующими требованиям экспертной группы. По результатам конкурса соответствующим сочинением на тематику конкурса были признаны студенты и научные сотрудники 18 вузов Республики Узбекистан.
Текущий сентябрьский проект для студентов, врачей и молодых исследователей среди молодежи называется «Талантливая молодежь нового Узбекистана». В Министерстве высшего и среднего специального образования прошла церемония награждения победителей конкурса. Среди всех эссе 30 лучших авторов были награждены дипломами.