Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Ilmiy kengashining 2021- yil 21-oktabr 3-sonli qaroriga asosan, O'zbekiston Respublikasi va Yevropa Ittifoqi o'rtasidagi ikki tomonlama munosabatlar -
do'stlikni mustahkamlashdagi hamda strategik sheriklik va diplomatik aloqalarga qo'shgan ulkan xizmatlari uchun
CZARNECKI RISZARD HENRIK shuningdek,
O'zbekiston Respublikasini Xalqaro xususiy huquq bo’yicha Gaaga konferensiyasiga a’zo bo’lishdagi yordami, hamda sheriklik va diplomatik aloqalarga qo'shgan xizmatlari uchun BERNASCONI CRISTOPHE ANDRE

According to the resolution of the Academic Council of the University of World Economy and Diplomacy on October 21, 2021 No-3
HIS EXCELLENCY Mr. CZARNECKI RYSZARD HENRYK
in acknowledgement of his significant contribution to the strategic partnership and diplomatic relations in strengthening bilateral relations and friendship between the Republic of Uzbekistan and European Union
HIS EXCELLENCY Mr. BERNASCONI CRISTOPHE ANDRE
In acknowledgement of his assistance in the accession of the Republic of Uzbekistan to the Hague Conference on Private International Law and contribution to the partnership and diplomatic relations