Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 2-bosqich talabasi Dilmurod Dilmurodov muallifligida O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligiga bag‘ishlangan kitob nashr etildi.
Dilmurod Dilmurodov tomonidan yozilgan ushbu kitobdan bugungi kunda mamlakatimizda o‘z sohasi bo‘yicha ulkan muvaffaqiyatlarga erishgan, ijtimoiy hayotda faol, Vatanimiz bayrog‘ini xalqaro arenalarda baland ko‘tarayotgan, a’lo o‘qishi va namunali xulqi bilan o‘z tengdoshlariga ibrat bo‘layotgan 30 nafar faol yoshlar o‘rin olgan.
Shuni alohida qayd etish lozimki, ushbu kitobdan JIDUning 5 nafar faol talaba hamda doktorantlarini ham uchratish mumkin.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati Dilmurod Dilmurodovni ushbu muvaffaqiyat bilan tabriklab, talabaning kelgusi faoliyatida ulkan zafarlar tilab qoladi.

Опубликована книга, посвящённая 30-летию Независимости Республики Узбекистан, под авторством студента 2-ого курса факультета “Международные отношения” Университета мировой экономики и дипломатии  - Дильмуродова Дильмурода.
В эту книгу включены 30 активных представителей современной молодёжи Узбекистана, которые добились больших успехов в различных сферах нашей жизни. Они активно участвуют в социальной жизни страны, высоко поднимают флаг нашей Родины на международной арене, показывают пример своим сверстникам в учёбе и спорте. В книге  также подробно описаны реформы в образовании, культуре, науке и спорте за последние 5 лет.
Следует отметить, что в книге “Ибрат” можно встретить информацию о 5 активных студентах и докторантах УМЭД.
Руководство Университета мировой экономики и дипломатии  поздравляет Дильмуродова Дильмурода с его достижением и желает ему больших успехов в его будущей деятельности.