Qirg’iziston Respublikasining 30 yilligi munosabati bilan, Qirg’iziston Respublikasining O’zbekistondagi elchixonasi tomonidan, O’zbekistonning Oliy ta’lim muassasalari talabalari orasida o’tkazilgan-“O’zbekiston va Qirg’iziston: asrlar osha do’stlik” mavzusidagi insholar tanlovida, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakultetining bir guruh talabalari g’oliblikni qo’lga kiritishdi.
“Xalqaro munosabatlar” fakulteti 2 kurs talabalari Nazirov Abrorjon Abduraximjon o’g’li faxrli 1 o’rin, Mashrabov Dostonbek Dilmurodjon o’g’li 2 o’rin, 4 kurs talabasi Egamberdiyev Bahriddin O’ktamovich 3 o’rin sohiblari bo’lib, joriy yilning 4-oktabr kuni Qirg’iziston Respublikasining O’zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi Ibragim Junusov tomonidan diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.
Universit rahbariyati ushbu talabalarni munosib yutuqlari bilan tabriklaydi va kelgusi ishlsriga vuvaffaqiyatlar tilaydi.

UWED students won essay contest
A group of students from the Faculty of International Relations of the University of World Economy and Diplomacy won the essay contest on "Uzbekistan and Kyrgyzstan: friendship for centuries" organized by the Embassy of the Kyrgyz Republic in Uzbekistan on the occasion of the 30th anniversary of the Kyrgyz Republic among students of higher educational institutions of Uzbekistan.
2nd year students of the Faculty of International Relations Nazirov Abrorjon Abdurakhimjon o’g’li took the 1st place, Mashrabov Dostonbek Dilmurodjon o’g’li took the 2nd place, 4th year student Egamberdiyev Bahriddin Uktamovich took the 3rd place.
On October 4th this year, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kyrgyz Republic to Uzbekistan Ibragim Junusov awarded diplomas and souvenirs.
The university administration congratulates these students on their worthy achievements and wishes them success in their future endeavors.