2016-2017 o'quv yiliga mo'ljallangan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini yanada rivojlantirish bo'yicha istiqbolli tadbirlar rejasidagi vazifalarni amalga oshirish va universitet bitiruvchilarini ushbu idoralar faoliyati bilan yaqindan tanishtirish hamda iqtidorli bitiruvchilarni ishga jalb qilish maqsadida tashkil etilgan “Bitiruvchilar soati”da “O'ZBEKINVEST” Eksport-import milliy sug'urta kompaniyasi vakili K.S.Hasanov hamda “O'ZBEKISTON SANOAT-QURILISH BANKI” aksiyadorlik tijorat banki mutaxassislari tomonidan qo'mita faoliyati, tarkibi, kadrlarni shakllantirish tartibi va ularga qo'yiladigan asosiy talablar borasida ma'ruza o'qildi.
Mazkur uchrashuv amaliyotdan keltirilgan misollar bilan yoritib berilganligi talabalarning bu boradagi tasavvurlari va ko'nikmalarini yanada boyitdi.
Uchrashuv yakunlariga ko'ra talabalar “O'ZBEKINVEST” Eksport-import milliy sug'urta kompaniyasi va “O'ZBEKISTON SANOAT-QURILISH BANKI” aksiyadorlik tijorat banki bilan bog'liq turli masalalar bo'yicha fikr va mulohazalar almashdilar.

For the purpose of accomplishment of the goals set for academic year 2016-2017 dedicated to perspectives on further development of the University of World Economy and Diplomacy and graduates’ acquaintance with the work and activities of above-mentioned organizations as well as efforts to attract gifted graduates to these institutions, Kamil Khasanov, a representative of National export-import insurance company “UZBEKINVEST”, and representatives of "UZBEK INDUSTRIAL AND CONSTRUCTION BANK" joint-stock commercial bank delivered a lecture on the topic of the activities of the above-mentioned organizations, their structure, procedure of recruitment and appointment of personnel and key requirements towards them.
The speakers interspersed the lecture with real life examples that made it more informative and useful for the graduates.
At the end of the lecture students exchanged their opinions on National export-import insurance company and joint-stock commercial bank, and received answers to the raised questions.