“O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi - mamlakat taraqqiyoti va jamiyat farovonligining huquqiy kafolati” mavzusida targ'ibot tadbir
21.12.2016 32549
2016 yil 20 dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining yigirma to'rt yilligi munosabati bilan Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi, Respublika Ma'naviyat targ'ibot markazi hamda Toshkent davlat yuridik universiteti hamkorligida “O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi - mamlakat taraqqiyoti va jamiyat farovonligining huquqiy kafolati” mavzusida O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining mazmun-mohiyatini tushuntirish va targ'ibot qilishga qaratilgan tadbir bo'lib o'tdi.
Tadbirda o'z ma'ruzalari bilan Toshkent davlat yuridik universiteti o'qituvchilari L.Achilova, F. Samigjonov, U.Sheraxmetova va talabalari J.Xaydarov, N.Jamoliddinov, L.Baratov, K.Tangibaevalarga chiqish qildilar. Tadbirda Birinchi Prezidentimiz Islom Karimov ishtirokida ishlab chiqilgan Bosh qomusimiz yurtimiz ramzi, g'urur-iftihori, shu zaminda istiqomat qilayotgan millati, dini, irqidan qat'i nazar barcha fuqarolar uchun mustahkam huquqiy himoya, ertangi yorug' kelajagimizning muhim poydevori ekanligi ta'kidlab o'tildi.

20 декабря 2016 года в честь 24-летия Конституции Республики Узбекистан в университете прошла встреча-беседа на тему «Конституция Республики Узбекистан – правовой гарант развития страны и благополучия общества», организованная Министерством высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан, Республиканским центром духовности, а также Ташкентским государственным юридическим университетом.
На мероприятии с докладом выступили преподаватели ТГЮУ Л.Ачилова, Ф. Самигжонов, У.Шерахметова и студенты Ж.Хайдаров, Н.Жамолиддинов, Л.Баратов, К.Тангибаева.
Было отмчено, что разработанный при непосредственном участии Первого Президента Узбекистана Ислама Каримова Основной Закон, являясь символом и гордостью нашей страны, считается крепкой правовой защитой каждого гражданина, вне зависимости от его национальности, расы и религии, фундаментом светлого нашего будущего.