“O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi - mamlakat taraqqiyoti va jamiyat farovonligining huquqiy kafolati” mavzusida targ'ibot tadbir
21.12.2016 32549
2016 yil 20 dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining yigirma to'rt yilligi munosabati bilan Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi, Respublika Ma'naviyat targ'ibot markazi hamda Toshkent davlat yuridik universiteti hamkorligida “O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi - mamlakat taraqqiyoti va jamiyat farovonligining huquqiy kafolati” mavzusida O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining mazmun-mohiyatini tushuntirish va targ'ibot qilishga qaratilgan tadbir bo'lib o'tdi.
Tadbirda o'z ma'ruzalari bilan Toshkent davlat yuridik universiteti o'qituvchilari L.Achilova, F. Samigjonov, U.Sheraxmetova va talabalari J.Xaydarov, N.Jamoliddinov, L.Baratov, K.Tangibaevalarga chiqish qildilar. Tadbirda Birinchi Prezidentimiz Islom Karimov ishtirokida ishlab chiqilgan Bosh qomusimiz yurtimiz ramzi, g'urur-iftihori, shu zaminda istiqomat qilayotgan millati, dini, irqidan qat'i nazar barcha fuqarolar uchun mustahkam huquqiy himoya, ertangi yorug' kelajagimizning muhim poydevori ekanligi ta'kidlab o'tildi.

On December 20, 2016 a meeting-discussion on the issue «The Constitution is the legal guarantee of the country's development and well-being of society" dedicated to the 24th anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, organized by the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan, the Republican Center for Spiritual propaganda and Tashkent State University of Law.
The lecturers of TSLU L.Achilova, F. Samigjonov, U.Sherahmetova and Zh.Haydarov students N.Zhamoliddinov, L.Baratov, K.Tangibaeva made their reports.
It was noted that the First President of Uzbekistan Islam Karimov had been directly involved in the  developing of the Fundamental Law of the Country. The Constitution is a symbol and pride of our country as well as foundation of our bright future.  It provides strong legal protection for each citizen, regardless of the nationality, race and religion.