Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Gulnoza Ismoilova European International Womenʻs Leadership Awards mukofotining  2021-yilgi sovrindori boʻldi. Yevropa Ittifoqi poytaxti Bryusselda boʻlib oʻtgan mazkur taqdirlash marosimida Germaniya, AQSH, Isroil, Belgiya, Buyuk Britaniya, Belgiya kabi mamlakatlarning vakillari ham ishtirok etishdi.
“European International Womenʻs Leadership Award” taqdimoti jamiyatda va hayotda faolligi bilan minglab ayollarning ovoziga aylangan, ayollar haqidagi mavjud stereotiplarni oʻz faoliyati bilan oʻzgartirishga hissa qoʻshayotgan ayollar uchun eʼtirofdir. Mazkur taqdimot ilk bor 2019-yilda turli qitʼalardan yigʻilgan ayollar ishtirokida oʻtkazilgan. Shundan buyon Yevropa Ittifoqining mazkur mukofoti jahonning barcha davlatlaridan ishbilarmon, bilimli va faol ayollarni taqdirlash va ularni mehnatini dunyo hamjamiyatiga tanishtirish maqsadida tashkil etib kelinmoqda.
JIDU jamoasi ham Gulnoza Ismoilovani navbatdagi ushbu muvaffaqiyat bilan qutlab, kelgusi professional faoliyatida zafarlar tilaydi.

Проректор УМЭД была удостоена премии “European International Women’s Leadership Award”
Проректор по науке и инновациям Университета мировой экономики и дипломатии Гулноза Исмаилова стала одной из лауреатов “European International Women’s Leadership Award-2021”. В церемонии награждения, состоявшейся в Брюсселе, столице Европейского Союза, также приняли участие представители таких стран, как Германия, США, Израиль, Бельгия, Великобритания, Бельгия.
“European International Women’s Leadership Award” – это дань уважения женщинам, которые своей работой в обществе и в жизни стали голосом тысяч женщин, способствуя преобразованию существующих стереотипов о женщинах своей деятельностью. Впервые премия состоялась в 2019 году с участием женщин с разных континентов. С тех пор эта награда Европейского Союза была организована с целью награждения образованных и активных женщин из всех стран мира и представления их мировому сообществу.
Команда УМЭД также поздравляет Гулнозу Исмоилову с этим успехом и желает ей успехов в профессиональной деятельности.