Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 2-bosqich talabasi Dilmurod Dilmurodov muallifligida O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligiga bag‘ishlangan to'plam tayyorlandi.
Dilmurod Dilmurodov tomonidan yozilgan ushbu kitobdan bugungi kunda mamlakatimizda o‘z sohasi bo‘yicha ulkan muvaffaqiyatlarga erishgan, ijtimoiy hayotda faol, Vatanimiz bayrog‘ini xalqaro arenalarda baland ko‘tarayotgan, a’lo o‘qishi va namunali xulqi bilan o‘z tengdoshlariga ibrat bo‘layotgan 30 nafar faol yoshlar o‘rin olgan.
Shuni alohida qayd etish lozimki, ushbu kitobdan JIDUning 5 nafar faol talaba hamda doktorantlarini ham uchratish mumkin.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati Dilmurod Dilmurodovni ushbu muvaffaqiyat bilan tabriklab, talabaning kelgusi faoliyatida ulkan zafarlar tilab qoladi.

Книга, посвященная 30-летию независимости Республики Узбекистан, издаётся под авторством студента 2-го курса факультета “Международные отношения” Дильмурода Дильмуродова Университета мировой экономики и дипломатии.
В эту книгу включены 30 активных молодых людей, которые добились больших успехов в своей области, активны в общественной жизни, высоко поднимают флаг нашей Родины на международных аренах, своей отличной учёбой и примерным поведением являются примером для своих сверстников.
Следует отметить, что 5 активных молодых людей, которые ранжированы по этой книге, являются студентам и докторантами УМЭД.
Руководство Университета мировой экономики и дипломатии поздравляет Дильмурода Дильмуродова с этим успехом и желает больших побед в будущей деятельности студента.