Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 2-bosqich talabasi Dilmurod Dilmurodov muallifligida O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligiga bag‘ishlangan to'plam tayyorlandi.
Dilmurod Dilmurodov tomonidan yozilgan ushbu kitobdan bugungi kunda mamlakatimizda o‘z sohasi bo‘yicha ulkan muvaffaqiyatlarga erishgan, ijtimoiy hayotda faol, Vatanimiz bayrog‘ini xalqaro arenalarda baland ko‘tarayotgan, a’lo o‘qishi va namunali xulqi bilan o‘z tengdoshlariga ibrat bo‘layotgan 30 nafar faol yoshlar o‘rin olgan.
Shuni alohida qayd etish lozimki, ushbu kitobdan JIDUning 5 nafar faol talaba hamda doktorantlarini ham uchratish mumkin.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati Dilmurod Dilmurodovni ushbu muvaffaqiyat bilan tabriklab, talabaning kelgusi faoliyatida ulkan zafarlar tilab qoladi.

A collection dedicated to the 30th anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan was prepared by the 2nd Stage Student Of The Faculty of “International Relations” of the University of world economy and diplomacy Dilmurod Dilmurodov.
From this book, written by Dilmurod Dilmurodov, there are 30 active young people in our country who have achieved great success in their field, are active in social life, raise the flag of our homeland high in the international arenas, become an example to their peers with excellent reading and exemplary behaviour.
It should be noted that in this book can meet 5 active students and doctoral students of UWED.
The leadership of the University of world economy and diplomacy congratulates Dilmurod Dilmurodov with this success and wishes great victories in the future activities of the student.