Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Digital Diplomacy inkubatsion markazi oʻz faoliyatini boshladi. Unda universitet talabalari onlayn taʼlim, elektron tijorat boʻyicha oʻz bilimlarini oshirishlar, biznesni olib borish boʻyicha malakali mutaxassislarning tajribalarini oʻrganadilar.
Inkubatsion markaz oʻzi nima?
Inkubatsion markaz – bu yoshlarning startap-loyihalarini rivojlantirish platformasi boʻlib, uning maqsadi universitetda taʼlim olish uchun qulay shart-sharoitlar yaratish va AKT sohasiga yangilik ruhini olib kirish, yoshlar tomonidan iqtisodiyot va ijtimoiy soha talab qiladigan yangiliklarni yaratishdan iborat.
Inkubatsion markaz ishtirokchilari turli hakaton, ideatonlar va tanlovlarda qatnashish orqali oʻz biznes loyihalari, startaplarini ishlab chiqib amaliyotga joriy etishlari mumkin.

Инкубационный центр Digital Diplomacy начал свою работу
Инкубационный центр Digital Diplomacy при Университете мировой экономики и дипломатии начал свою деятельность. В нем студенты университета перенимают опыт квалифицированных специалистов в сфере онлайн-образования, повышают свои знания в области электронной коммерции и ведения бизнеса.
Что такое инкубационный центр?
Инкубационный центр – это площадка для развития молодёжных стартап-проектов, целью которого является создание благоприятных условий для обучения и развития стартап-проектов в сфере ИКТ в университете, привнесение духа инновационной деятельности, а также создание молодежью инноваций, которые будут востребованы экономикой и социальной сферой.
Участники инкубационного центра могут разрабатывать и реализовывать собственные бизнес-проекты, стартапы, участвуя в различных хакатонах, идеатонах и конкурсах.