Poytaxtimizda Oʻzbekiston yoshlari va talabalari forumi oʻtkazildi. Unda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Diplomat” teatr jamoasi ham ishtirok etdi. Universitet yoshlari buyuk rus adibi Aleksandr Pushkinng «Yevgeniy Onegin» asari asosida sahnalashtirilgan pyesani namoyish etdilar.
Ingliz tilida tomoshabinlar hukmiga havola etilgan asar yigʻilganlarda katta taassurot qoldirdi. JIDU talabalarining mahorat bilan pyesani ijro etishlari tomoshabinlar olqishiga sazovor boʻldi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetidagi “Diplomat” teatr studiyasi bir necha yillardan buyon muvaffaqiyatli faoliyat olib borib kelmoqda. Talabalarni teatr sanʼati bilan oshno etish, jahon teatr namunalarini oʻzbek va chet tillarida tomoshabinlarga yetkazish, yoshlarning madaniy hordiq chiqarishlarini tashkil etish maqsadida teatr jamoasi muntazam ijodiy namunalar, spektakllar sahnalashtirib boradi.

От театральной студии "Дипломат" состоялся спектакль, посвященный Дню молодежи
В Ташкенте состоялся форум студентов и молодежи Узбекистана. В рамках форума театральный коллектив "Дипломат" Университета мировой экономики и дипломатии принял участие в постановке спектаклей. Университетская молодежь подготовила спектакль по роману великого русского писателя Александра Пушкина "Евгений Онегин".
Пьеса была показана зрителям на английском языке и произвела им большое впечатление. Зрители аплодировали студентам УМЭД за их умелое исполнение спектакля.
Театральная студия "Дипломат" при Университете мировой экономики и дипломатии успешно работает уже несколько лет. С целью приобщения студентов к театральному искусству, донесения до зрителей образцов мирового театра на узбекском и иностранных языках, организации культурного досуга молодежи коллектив театра регулярно разыгрывает творческие композиции и спектакли.