Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 20-apreldagi “Yoshlarni tadbirkorlik faoliyatini qoʻllab-quvvatlash va bandligiga koʻmaklashish, ularni ijtimoiy himoya qilish hamda boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi Farmoni va Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining 2021-yil 29-apreldagi “Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 20-apreldagi PF-6208-sonli Farmoni ijrosi toʻgʻrisida”gi Buyrugʻi ijrosini taʼminlash maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga biriktirilgan Ahmad Yugnakiy, Bahor, Beshkapa, Traktorsozlar, Boʻz mahallalari uchun “Ekopark” da maʼnaviy-maʼrifiy tadbir tashkil etildi.
Mazkur tadbir 5 tashabbus doirasidagi madaniyat, sport va kitobxonlik musobaqalarini oʻz ichiga olgan boʻlib, unda universitetning mahallalarga biriktirilgan iqtidorli talabalari va mahallalardagi yoshlar faol ishtirok etishdi. Tadbirda qatnashib madaniy hordiq chiqargan mahalla yoshlari tashkilotchilari – Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati va Mirzo Ulugʻbek tuman hokimligiga oʻz minnatdorchiliklarini bildirdilar.

In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On additional measures to support entrepreneurship, promote employment, social protection and meaningful organization of free time for young people" and the implementation of the order of the Ministry of Higher and Secondary Special Education "On the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan DoP-6208 of April 20, 2021" the University of World Economy and Diplomacy organized a spiritual and educational event. Young people from the mahallas of Mirzo-Ulugbek district attached to the UWED - Buz, Beshkapa, Ahmad Yugnaki, Bahor and Traktorsozlar were invited to the event.
This event included cultural, sports and reading competitions within the framework of 5 initiatives, in which university students and young people from mahallas actively participated. The young people who took part in the event expressed their gratitude to the leadership of the University of World Economy and Diplomacy and the khokimiyat of Mirzo Ulugbek district for organizing such meetings on a regular basis.