Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan Innovatsion rivojlanish vazirligi, Din ishlari bo‘yicha qo‘mita, O‘zbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi, “Ipoteka-bank” ATIB, O‘zMTRK O‘zbekiston Milliy axborot agentligi bilan hamkorlikda “Uchinchi renessans - yoshlar nigohida” nomli respublika tanlovining yakuniy bosqichi o‘z nihoyasiga yetdi. Tanlovda O‘zbekiston Respublikasidagi barcha oliy ta’lim muassasalarining talabalari, magistratura va doktorantura tadqiqotchilari quyidagi yo‘nalishlarda 3000 dan ortiq loyihalari bilan ishtirok etdilar:
• ajdodlar merosini o‘rganish va targ‘ib qilishda innovatsion yondashuv;
• oliy ta’limda sifatli bilim olishdan talabalarning manfaatdorligini oshirish uchun o‘quv jarayoni va metodikasini o‘zgartirish yo‘llari;
• yoshlarni ilm-fan va innovatsiyalarga qiziqtirishning noan’anaviy usullari.
Tanlovning "Oliy ta’limda sifatli bilim olishdan talabalarning manfaatdorligini oshirish uchun o‘quv jarayoni va metodikasini o‘zgartirish yo‘llari” nominatsiyasi bo‘yicha fakultet, universitet, hududiy bosqichlarida g’oliblikni qo’lga kiritgan JIDU “Xalqaro huquq” fakulteti 1-kurs talabalari Muxtorov Mirsaid Muxsim o’g’li va Amandullaev Kamoliddin Shahobiddinovichlarning “Huquq nazariyasi va davlat boshqaruvi” kafedrasi katta o’qituvchisi Tashev Farruh Muzaffarovich ilmiy rahbarligidagi lohiya respublika (yakuniy) bosqichida 3-o’ringa sazovor deb topildi.
O‘zbekiston Respublikasida Innovatsion rivojlanish vazirligida 2021-yilning 11-iyun kuni tanlov g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Marosimda tanlov g‘oliblari esdalik sovg‘alar, tanlov diplomi va faxriy yorliqlar bilan taqdirlandilar.

Студенты факультета “Международное право” стали победителями республиканского этапа конкурса “Третий Ренессанс - глазами молодежи”
15.06.2021 5935
Министерством высшего и среднего специального образования совместно с Министерством инновационного развития, Комитетом по делам религий, Центром исламской цивилизации в Узбекистане, АКИБ “Ипотека-банк”, Национальным информационным агентством Узбекистана провели республиканского конкурса «Третий Ренессанс – глазами молодежи». В конкурсе приняли участие студенты всех высших образовательных учреждений Республики Узбекистан, исследователи докторантуры и магистратуры с более чем 3000 проектами по следующим направлениям:
- «Инновационные подходы к изучению и популяризации наследия предков»;
- «Пути изменения методики образовательного процесса для повышения личностной мотивации студентов к получению качественного образования в высших учебных заведениях»;
- «Нетрадиционные способы привлечения молодежи к науке».
Студенты 1 курса факультета “Международное право” УМЭД Мирсаид Мухтаров и Камолиддин Амандуллаев под научным руководством старшего преподавателя кафедры ”Теория права и государственное управление" Ташева Фарруха заняли 3-е место на республиканском (итоговом) этапе конкурса в номинации «Пути изменения методики образовательного процесса для повышения личностной мотивации студентов к получению качественного образования в высших учебных заведениях».
11 июня текущего года в Министерстве инновационного развития Республики Узбекистан состоялось награждение победителей конкурса. На церемонии победители конкурса были награждены памятными подарками, дипломами конкурса и почетными грамотами.
Искренне поздравляем будущих юристов факультета "Международное право" и желаем им больших успехов в дальнейшей учебе.