Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan Innovatsion rivojlanish vazirligi, Din ishlari bo‘yicha qo‘mita, O‘zbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi, “Ipoteka-bank” ATIB, O‘zMTRK O‘zbekiston Milliy axborot agentligi bilan hamkorlikda “Uchinchi renessans - yoshlar nigohida” nomli respublika tanlovining yakuniy bosqichi o‘z nihoyasiga yetdi. Tanlovda O‘zbekiston Respublikasidagi barcha oliy ta’lim muassasalarining talabalari, magistratura va doktorantura tadqiqotchilari quyidagi yo‘nalishlarda 3000 dan ortiq loyihalari bilan ishtirok etdilar:
• ajdodlar merosini o‘rganish va targ‘ib qilishda innovatsion yondashuv;
• oliy ta’limda sifatli bilim olishdan talabalarning manfaatdorligini oshirish uchun o‘quv jarayoni va metodikasini o‘zgartirish yo‘llari;
• yoshlarni ilm-fan va innovatsiyalarga qiziqtirishning noan’anaviy usullari.
Tanlovning "Oliy ta’limda sifatli bilim olishdan talabalarning manfaatdorligini oshirish uchun o‘quv jarayoni va metodikasini o‘zgartirish yo‘llari” nominatsiyasi bo‘yicha fakultet, universitet, hududiy bosqichlarida g’oliblikni qo’lga kiritgan JIDU “Xalqaro huquq” fakulteti 1-kurs talabalari Muxtorov Mirsaid Muxsim o’g’li va Amandullaev Kamoliddin Shahobiddinovichlarning “Huquq nazariyasi va davlat boshqaruvi” kafedrasi katta o’qituvchisi Tashev Farruh Muzaffarovich ilmiy rahbarligidagi lohiya respublika (yakuniy) bosqichida 3-o’ringa sazovor deb topildi.
O‘zbekiston Respublikasida Innovatsion rivojlanish vazirligida 2021-yilning 11-iyun kuni tanlov g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Marosimda tanlov g‘oliblari esdalik sovg‘alar, tanlov diplomi va faxriy yorliqlar bilan taqdirlandilar.

The Ministry of Higher and Secondary Special Education, together with the Ministry of Innovative Development, the Committee for Religious Affairs, the Center for Islamic Civilization in Uzbekistan, Ipoteka-Bank ATIB, and the National News Agency of Uzbekistan held the republican contest "The Third Renaissance – through the eyes of youth". The competition was attended by students of all higher educational institutions of the Republic of Uzbekistan, researchers of doctoral and master's degrees with more than 3000 projects in the following areas:
• “Innovative approaches to the study and promotion of ancestral heritage”;
• “Ways to change the methodology of the educational process to increase the personal motivation of students to receive quality education in higher education”;
• “Non-traditional ways of attracting young people to science”.
Mirsaid Mukhtarov and Kamoliddin Amandullayev, 1 st-year students of the faculty of International Law under the scientific supervision of Tashev Farrukh, senior lecturer of the Department of Theory of Law and Public Administration, took 3rd place at the republican (final) stage of the competition in the nomination "Ways to change the methodology of the educational process to increase the personal motivation of students to receive quality education in higher education”.
On June 11 of this year, the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan hosted the award ceremony for the winners of the competition. At the ceremony, the winners of the competition were awarded with memorable gifts, diplomas of the competition and certificates of honor.
We sincerely congratulate the future lawyers of the faculty of International Law and wish them great success in their further studies.