Yoshlar bilan doimiy uchrashuvlar oʻtkazilib kelinmoqda
Bugungi kunda yurtimiz aholisining 60 foizdan ortigʻini ulkan imkoniyatlarga ega boʻlgan yoshlar tashkil qiladi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Yoshlarni tadbirkorlik faoliyatini qoʻllab-quvvatlash va bandligiga koʻmaklashish, ularni ijtimoiy himoya qilish hamda boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi Farmoni va Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining “Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 20-apreldagi PF-6208-sonli Farmoni ijrosi toʻgʻrisida”gi buyrugʻi ijrosini taʼminlash maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Beshkapa” mahallasidagi "Yoshlar daftari"da kiruvchi oliy taʼlim muassasalarida oʻqishni istagan yoshlar bilan individual uchrashuvlari tashkil qilindi.
Mazkur uchrashuv ochiq va samarali ruhda oʻtdi. Yoshlar universitetga oʻqishga kirish, uning yoʻnalishlari va kelgusi imkoniyatlari haqida oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

Today, more than 60 percent of the country's population is youth, which is a huge creative resource.
In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On additional measures to support entrepreneurship, promote employment, social protection and meaningful organization of free time for young people" and the implementation of the order of the Ministry of Higher and Secondary Special Education "On the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan DoP-6208 of April 20, 2021", individual meetings with young people are organized at the University of world economy and diplomacy. One of these meetings was held with the youth of the mahalla “Beshkapa” included in the "youth notebook " planning to enter the university.
The dialogue was conducted in an open and constructive manner. Young people were interested in the questions of admission to the university, its direction and future opportunities.