Yoshlar bilan doimiy uchrashuvlar oʻtkazilib kelinmoqda
Bugungi kunda yurtimiz aholisining 60 foizdan ortigʻini ulkan imkoniyatlarga ega boʻlgan yoshlar tashkil qiladi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Yoshlarni tadbirkorlik faoliyatini qoʻllab-quvvatlash va bandligiga koʻmaklashish, ularni ijtimoiy himoya qilish hamda boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi Farmoni va Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining “Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 20-apreldagi PF-6208-sonli Farmoni ijrosi toʻgʻrisida”gi buyrugʻi ijrosini taʼminlash maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Beshkapa” mahallasidagi "Yoshlar daftari"da kiruvchi oliy taʼlim muassasalarida oʻqishni istagan yoshlar bilan individual uchrashuvlari tashkil qilindi.
Mazkur uchrashuv ochiq va samarali ruhda oʻtdi. Yoshlar universitetga oʻqishga kirish, uning yoʻnalishlari va kelgusi imkoniyatlari haqida oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

Сегодня более 60 процентов населения страны составляет молодежь, являющаяся огромным созидательным ресурсом.
В целях обеспечения реализации Указа Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по поддержке предпринимательской деятельности, содействию занятости, социальной защите и содержательной организации свободного времени молодежи» и исполнения приказа Министерства высшего и среднего специального образования “Об исполнении Указа Президента Республики Узбекистан УП-6208 от 20 апреля 2021 года” в Университете мировой экономики и дипломатии организуются индивидуальные встречи с молодежью. Одна из таких встреч состоялась с молодежью махалли «Бешкапа» включенной в «Молодежную тетрадь» планирующей поступать в университет.
Диалог строился в открытой и конструктивной форме. Молодых людей интересовали вопросы поступления в университет, его направления и будущие возможности.