O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi huzuridagi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga bakalavriat uchun (dastlabki imtihonga) abituriyentlarning hujjatlarini qabul qilish 2021-yil 15-iyundan onlayn arizalar (https://admission.uwed.uz) orqali amalga oshiriladi.
Bakalavriat uchun quyidagi yo’nalishlarda hujjatlar qabul qilinadi:
• 5233500 – “Xalqaro iqtisodiyot va menejment”;
• 5210300 – “Siyosatshunoslik”;
• 5240100 – “Yurisprudensiya”.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) bakalavriat yo‘nalishlariga o‘qishga qabul qilishda dastlabki imtihonni o‘tkazish O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 21-iyundagi “Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-3795-sonli Qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018 yil 28 iyuldagi “Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining bakalavriat va magistraturasiga qabul qilish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi 594-son Qaroriga asosan amalga oshiriladi.
Abituriyentlar uchun qo’llanma
Qabul komissiyasi bilan bog’lanish uchun:
Elektron pochta: admission@inno.uwed.uz
Telefon: (+99871) 267-17-68.
Eng so’nggi yangiliklardan xabardor bo’lish uchun Telegram’dagi kanalimizni kuzatib boring: @uwed_official

Начало приема документов абитуриентов в бакалавриат (для сдачи предварительного вступительного экзамена) в Университета мировой экономики и дипломатии при Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан осуществляется с 15 июня 2021 года посредством онлайн-подачи заявления (https://admission.uwed.uz).
• 5233500 – «Международная экономика и менеджмент»
• 5210300 – «Политология»
• 5240100 – «Юриспруденция».
Проведение  предварительного  экзамена  при  поступлении  на  направления  бакалавриата Университета мировой экономики и дипломатии (далее УМЭД) осуществляется в соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 21 июня 2018 года за № ПП-3795 “О мерах по кардинальному совершенствованию деятельности Университета мировой экономики и дипломатии” и с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 28 июля 2018 года за № 594 “Об утверждении Положения о порядке приема на бакалавриат и магистратуру Университета мировой экономики и дипломатии”.