Kuni kecha JIDU “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 2-bosqich talabalari Ulug’bek Jangchiddinov va Fazliddin Djamalov hamda “Xalqaro huquq” fakulteti talabasi 2-bosqich talabasi Abu Tolib Gʻiyosovlar “Zakovat” intellektual oʻyinida qatnashib, 3-oʻrinni egallashdi.  Mazkur bellashuvlar Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining 2021-yil 3-maydagi 208-sonli buyrugʻi asosida tashkil etilgan boʻlib, oliy taʼlim muassasalarida tahsil olayotgan talabalarni amalga oshirilayotgan islohotlar, oʻzgarishlar va erishilgan yutuqlar boʻyicha bilimlarini sinovdan oʻtkazish, nazariy bilimlarini amaliyotga tadbiq etish koʻnikmalarini shakllantirish, ularga oʻz iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish maqsadini koʻzlagan.
Bu muvaffaqiyatlarning davomi sifatida bugun – “Xalqaro huquq” fakulteti 2 bosqich talabasi Abu Tolib Gʻiyosov ham “Kitobxon talaba” tanlovining hududiy bosqichida 3 oʻrinni egalladi.

Студенты 2-го курса факультета Международных отношений Университета мировой экономики и дипломатии Улугбек Джангчиддинов и Фазлиддин Джамалов, а также студент 2-го курса факультета Международное право Абу Талиб Гиёсов приняли участие в интеллектуальной игре «Заковат» и заняли 3-е место. Эти конкурсы организованы в соответствии с Приказом Министра высшего и среднего специального образования №208 от 3 мая 2021 года и направлены на проверку знаний студентов, обучающихся в высших учебных заведениях, о проводимых реформах, изменениях и достижениях, на развитие навыков применения теоретических знаний на практике, дать им возможность показать свой потенциал.
Как продолжение этих достижений, сегодня – Абу Толиб Гиёсов, студент второго курса факультета Международного права, также занял третье место на региональном этапе конкурса "Китобхон талаба".