Prezidentning bitiruvchi oʻgʻil-qizlarga yoʻllagan tabrigi maktablarda oʻqib eshittirildi
25-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati Toshkent shahrining Mirzo Ulugʻbek tumanida joylashgan bir qator maktablarda boʻlib, soʻnggi qoʻngʻiroq tadbirlarida ishtirok etishdi.
Xususan, JIDU rektori Komiljon Karimov tumandagi 207-sonli maktabga tashrif buyurib, Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning mamlakatimiz maktablarini bitiruvchi yoshlarga yoʻllagan tabrigini oʻqib eshittirdi. Davlat rahbari tashabbusi bilan taʼlim sohasida mamlakatimizda olib borilayotgan keng koʻlamli islohotlar, yangi, zamonaviy prezident maktablarining ochilishi, koʻplab yangi maktablar qurilishi va taʼmirlanishi hamda “Yangi Oʻzbekiston – maktab ostonasidan boshlanadi” degan shior asosida maktab taʼlimiga eng ustuvor masala sifatida eʼtibor qaratilayotganligi bitiruvchi oʻgʻil-qizlar tomonidan katta mamnuniyat bilan kutib olindi.
Shuningdek, JIDUning Yoshlar bilan ishlash boʻyicha prorektori Laziz Mingishov hamda “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti dekani Mirzoumid Xamdamovlar 223-sonli maktabda boʻlib, bitiruvchi oʻgʻil qizlarga Prezident yoʻllagan tabrik maktubining mazmun-mohiyati va ahamiyatini atroflicha tushuntirib berdilar.
JIDU Magistratura fakulteti dekani Otabek Nayimov va “Xalqaro huquq” fakulteti dekani Shuxrat Urunbayevlar esa tumandagi 222-sonli maktabdagi soʻnggi qoʻngʻiroq tadbirlarida ishtirok etib, Prezidentning yoʻllagan tabrigini bitiruvchi yoshlarga oʻqib berishdi. Ular oʻz nutqida maktab taʼlimi bilan bir qatorda oliy taʼlim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar toʻgʻrisida bitiruvchi yoshlarga maʼlumot berdilar. Jumladan, mamlakatimizda koʻplab yangi universitetlarning ochilishi, nufuzli xorijiy oliy taʼlim muassasalarining filiallari tashkil etilayotganligi, universitetga kirishda qator imtiyozlar va imkoniyatlarning berilayotganligi aniq misollar asosida yoritib berildi.

On may 25, the leadership of the University of world economy and diplomacy went to a number of schools located in Mirzo Ulugbek district of Tashkent and took part in The last bell events.
In particular, the rector of UWED Komiljon Karimov visited the 207th school in the district and read out the congratulation of the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, which sent the country's schools to the graduating youth. The attention is being paid to the large scale reforms carried out in our country in the field of education at the initiative of the head of state, the opening of new and modern presidential schools, the construction and repair of many new schools and the priority issue of school education on the basis of the slogan “New Uzbekistan starts from the threshold of school”.
In addition, Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs of the UWED Laziz Mingishev and Dean of the faculty of "International Economics and management" Mirzoumid Khamdamov, visited 223th school and gave a comprehensive understanding of the essence and significance of the congratulatory letter sent by the president to the graduating boys girls.
The dean of the UWED Magistracy faculty Otabek Nayimov and the Dean of the faculty of "International law" Shuhrat Urunbaev participated in The last bell events at the 222th school in the district and read the congratulation sent by the president to the graduating youth. In their speech, they informed the graduating youth about the reforms carried out in the system of higher education along with school education. In particular, the opening of many new universities in our country, the establishment of branches of prestigious foreign higher education institutions, the granting of a number of benefits and opportunities to enter the University were highlighted on the basis of specific examples.