JIDU talabalari “Mard o‘g‘lon” davlat mukofotining Respublika bosqichiga yo‘llanma olishdi
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 1-bosqich talabasi Dilmurod Dilmurodov hamda 2-bosqich talabasi Fazliddin Djamalovlar “Mard o‘g‘lon” davlat mukofotining hududiy bosqichida “Ta’lim” sohasi bo‘yicha g‘oliblikni qo‘lga kiritib, Respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritishdi.
Qayd etish lozimki, bugungi kunda Fazliddin Djamalov hamda Dilmurod Dilmurodovlar nafaqat ta’lim sohasida, balki tashkiliy ishlarda ham ko‘plab yutuqlarga erishib kelayotgan universitetimizning eng faol talabalaridan hisoblanadi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti jamoasi Fazliddin Djamalov hamda Dilmurod Dilmurodovlarni tanlovning Respublika bosqichiga yo‘llanma olganligi bilan tabriklab, keyingi bosqichda va ilmiy izlanishlarda muvaffaqiyatlar tilaydi!

Студенты УМЭД получили путёвку на республиканский этап государственной премии "Мард углон"
Студент 1-ого курса факультета “Международные отношения” Университета мировой экономики и дипломатии при Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан Дильмурод Дильмуродов и студент 2-ого курса Фазлиддин Джамалов стали победителями регионального этапа Государственной премии “Мард углон” в области “Образование” и получили путевки на республиканский этап.
Следует отметить, что на сегодняшний день Фазлиддин Джамалов и Дильмурод Дильмуродов являются одними из самых активных студентов нашего университета, добившихся больших успехов не только в сфере образования, но и в общественной сфере.
Команда Университета мировой экономики и дипломатии поздравляет Фазлиддина Джамалова и Дильмурода Дильмуродова с получением путёвки на республиканский этап конкурса и желает студентам больших успехов в новых научных исследованиях!