Birlashgan Millatlar Tashkilotining Markaziy Osiyo uchun Preventiv Diplomatiya bo'yicha Mintaqaviy Markazi (UNRCCA) tomonidan “Preventiv Diplomatiya Elchisi” xalqaro tanlovi tashkil etildi. Tanlovda 18 yoshdan 29 yoshgacha bo'lgan Qozog'iston, Qirg'iziston, Tojikiston, Turkmaniston, O'zbekiston va Afg'oniston yoshlari o’z tahliliy ishlari bilan ishtirok etdilar. Natijalarga ko’ra, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro huquq” fakulteti 2-bosqich talabasi Abu Tolib G'iyosov tanlov g'oliblaridan biriga aylandi.
Shu bilan birga, talabamiz maxsus onlayn treninglarda qatnashish, Markaziy Osiyo va Afg'onistondagi preventiv diplomatiya yosh elchilarining mintaqalararo tarmog'iga kirish hamda UNRCCA va BMTning boshqa tarkibiy bo'linmalari tomonidan tashkil etiladigan tadbirlarda ishtirok etish imkoniyatini qo'lga kiritdi.
Universitet jamoasi Abu Tolib G'iyosovni ushbu g’alaba bilan samimiy muborakbod etib, kelgusi faoliyatida zafarlar tilab qoladi.

Студент УМЭД стал победителем международного конкурса
Региональным центром ООН по превентивной дипломатии для Центральной Азии (РЦПДЦА) был организован международный конкурс «Посол Превентивной Дипломатии». В конкурсе со своими аналитическими работами приняли участие молодые люди в возрасте от 18 до 29 лет из Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана, Узбекистана и Афганистана. По итогам, студент 2-го курса факультета «Международное право» Университета мировой экономики и дипломатии, Абу Толиб Гиёсов стал одним из победителей конкурса.
Вместе с тем, наш студент получил возможность пройти специальные онлайн-тренинги, присоединиться к межрегиональной сети молодых послов превентивной дипломатии в Центральной Азии и Афганистане, а также участвовать в мероприятиях, которые будут организованы РЦПДЦА и другими структурными подразделениями ООН.
Коллектив УМЭД искренне поздравляет Абу Толиба Гиёсова с яркой победой и желает ему успехов в дальнейших начинаниях.