Birlashgan Millatlar Tashkilotining Markaziy Osiyo uchun Preventiv Diplomatiya bo'yicha Mintaqaviy Markazi (UNRCCA) tomonidan “Preventiv Diplomatiya Elchisi” xalqaro tanlovi tashkil etildi. Tanlovda 18 yoshdan 29 yoshgacha bo'lgan Qozog'iston, Qirg'iziston, Tojikiston, Turkmaniston, O'zbekiston va Afg'oniston yoshlari o’z tahliliy ishlari bilan ishtirok etdilar. Natijalarga ko’ra, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro huquq” fakulteti 2-bosqich talabasi Abu Tolib G'iyosov tanlov g'oliblaridan biriga aylandi.
Shu bilan birga, talabamiz maxsus onlayn treninglarda qatnashish, Markaziy Osiyo va Afg'onistondagi preventiv diplomatiya yosh elchilarining mintaqalararo tarmog'iga kirish hamda UNRCCA va BMTning boshqa tarkibiy bo'linmalari tomonidan tashkil etiladigan tadbirlarda ishtirok etish imkoniyatini qo'lga kiritdi.
Universitet jamoasi Abu Tolib G'iyosovni ushbu g’alaba bilan samimiy muborakbod etib, kelgusi faoliyatida zafarlar tilab qoladi.

Student of UWED became the winner of the international contest
The UN Regional Center for Preventive Diplomacy for Central Asia (UNRCCA) organized an international contest "Preventive Diplomacy Ambassador". Young people aged 18 to 29 from Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan and Afghanistan took part in the competition with their analytical works. According to the results, a 2nd year student of International law faculty of the University of world economy and diplomacy, Abu Tolib Giyosov became one of the winners of this contest.
At the same time, our student got the opportunity to undergo special online trainings, join the interregional network of Young Ambassadors for Preventive Diplomacy in Central Asia and Afghanistan, as well as participate in events that will be organized by UNRCCA and other UN structural units.
The UWED team sincerely congratulates Abu Tolib Giyosov with a bright victory and wishes him success in his future endeavors.