O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 24 yilligi munosabati bilan o'tkazilayotgan targ’ibot-tashviqot ishlari to'g’risida
28.11.2016 33833
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro huquq” fakulteti professor-o'qituvchilari va iqtidorli talabalaridan tashkil topgan “Axborot-targ’ibot” guruhi tomonidan O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 24 yilligi munosabati bilan mamlakatimizda amalga oshirilayotgan siyosiy–huquqiy islohotlarning umumiy mazmun-mohiyatini aholi orasida keng targ’ib qilish, aholining huquqiy ongini va huquqiy madaniyatni oshirish hamda qonuniylikni mustahkamlash, ta'lim muassasalari o'quvchi va talabalarining ma'naviy va huquqiy bilim darajasini oshirishga yo'naltirilgan huquqiy targ’ibot-tashviqot ishlari olib borilmoqda.
Jumladan, Toshkent shahri Mirzo-Ulug’bek tumanidagi turli mahallalar, korxona-tashkilotlar, akademik litsey va kollejlar hamda maktablarda O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi haqida turkum tadbirlar (ma'ruza, davra suhbati, munozara) o'tkazildi va targ’ibot-tashviqot ishlari olib borildi.

About agitation and propagandistic works dedicated to the 24 anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan
28.11.2016 33830
"Information campaign" group consisting of professor teachers and talented students of the faculty of the International Law of the University of World Economy and Diplomacy conducted agitation and propagandistic works aimed at the widespread nature and value of policy and legal reforms in connection with the 24 anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, raising the legal culture and legal awareness of the population, as well as strengthening legislation and improving the legal and cultural knowledge of pupils and students of educational institutions.
In particular, a variety of activities (lectures, round table discussions) and the agitation and propagandistic works on the Constitution of the Republic of Uzbekistan were held in the communities, enterprises, organizations, colleges and high schools located in the Mirzo Ulugbek district of Tashkent.