O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 24 yilligi munosabati bilan o'tkazilayotgan targ’ibot-tashviqot ishlari to'g’risida
28.11.2016 33833
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro huquq” fakulteti professor-o'qituvchilari va iqtidorli talabalaridan tashkil topgan “Axborot-targ’ibot” guruhi tomonidan O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 24 yilligi munosabati bilan mamlakatimizda amalga oshirilayotgan siyosiy–huquqiy islohotlarning umumiy mazmun-mohiyatini aholi orasida keng targ’ib qilish, aholining huquqiy ongini va huquqiy madaniyatni oshirish hamda qonuniylikni mustahkamlash, ta'lim muassasalari o'quvchi va talabalarining ma'naviy va huquqiy bilim darajasini oshirishga yo'naltirilgan huquqiy targ’ibot-tashviqot ishlari olib borilmoqda.
Jumladan, Toshkent shahri Mirzo-Ulug’bek tumanidagi turli mahallalar, korxona-tashkilotlar, akademik litsey va kollejlar hamda maktablarda O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi haqida turkum tadbirlar (ma'ruza, davra suhbati, munozara) o'tkazildi va targ’ibot-tashviqot ishlari olib borildi.

О проводимых агитационно-пропагандистских работах, посвященных 24 летию принятия Конституции Республики Узбекистан
28.11.2016 33832
Информационно-агитационной группой, состоящей из профессоров, преподавателей и одаренных студентов факультета «Международное право» Университета мировой экономики и дипломатии проводятся агитационно-пропагандистские работы, направленные на широкое распространение сути и значения проводимых политико-правовых реформ в связи с 24-летием принятия Конституции Республики Узбекистан, повышение правовой культуры и правосознания населения, а также укрепления законности и повышение правовых и культурных знаний учащихся и студентов учебных заведений.
В частности, в махаллях, предприятиях, организациях, в колледжах и лицеях города Ташкента, были проведены различные мероприятия (лекции, круглые столы, обсуждения) и агитационно-пропагандистические работы о Конституции Республики Узбекистан.