"Diplomatiya: etiket va siyosiy imidj" mavzusida JIDU talabasi yetakchi yoshlarga seminar trening o‘tdi
10.05.2021 2450
Yoshlar siyosati hozirgi kunda yurtimizda dolzarb mavzulardan biri bo’lib qolmoqda. Ularni komil inson ruhida tarbiyalash, huquqiy va siyosiy savodxonligini oshirish Yoshlar Ittifoqi hamda Yoshlar Ishlari Agentligining ustuvor vazifalaridan hisoblanadi. Bu maqsadlarni amalga oshirishda boshlang’ich tashkilot yetakchilarining roli muhimdir. Shuni hisobga olgan holda Yoshlar Ittifoqi va Yoshlar ishlari agentligi tashabbusi bilan 5-maydan 7-mayga qadar Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumani Yoshlar oromgohida Yoshlar ittifoqining umumiy o‘rta ta’lim maktablaridagi boshlang’ich tashkilot yetakchilari ishtirokida navbatdagi “Respublika forumi” bo’lib o‘tdi. Unda Respublikamizning Buxoro, Jizzax, Namangan viloyatlari hamda Qoraqalpog’iston Respublikasidan umumiy 215 nafar boshlang’ich tashkilot yetakchilari ishtirok etdilar.
Forumda turli soha vakillari tomonidan yosh yetakchilar uchun seminar-treninglar tashkil etildi. Jumladan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Xalqaro munosabatlar fakulteti, Siyosatshunoslik yo‘nalishi 2-bosqich talabasi Temurbek Ergashev ham yig’ilgan yosh liderlarga “Diplomatiya: etiket va siyosiy imidj” mavzusida seminar o’tkazdi. Unda yetakchilar uchun muhim bo‘lgan notiqlik xususiyatlari hamda siyosiy imidjning lider yoshlar uchun muhim jihatlari yoritildi. Yoshlar sohaga oid o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob topishdi.

UWED student held a seminar-training for young leaders on the topic “Diplomacy: etiquette and political image”
10.05.2021 2454
Youth policy is one of the most important issues in our country today. One of the priorities of the Youth Union and the Agency for Youth Affairs is to educate them in a harmonious spirit, to improve their legal and political literacy. The role of grassroots leaders is important in achieving these goals. In this regard, on the initiative of the Youth Union and the Agency for Youth Affairs, the next "Republican Forum" with the participation of young leaders of school organizations of the city of the Youth Union was held from May 5 to 7 in the Youth Camp of the Bostanlyk district of the Tashkent region. It was attended by 215 heads of primary organizations from Bukhara, Jizzakh, Namangan regions and the Republic of Karakalpakstan.
At the forum, representatives of various industries conducted seminars and trainings for young leaders. In particular, Temurbek Ergashev, a second-year student of the Faculty of International Relations, Major of Political Science of the University of World Economy and Diplomacy, held a seminar for young leaders "Diplomacy: Etiquette and Political image". He stressed the importance of public speaking and important aspects of the political image of the leaders. Young people have found answers to their questions about the industry.