"Diplomatiya: etiket va siyosiy imidj" mavzusida JIDU talabasi yetakchi yoshlarga seminar trening o‘tdi
10.05.2021 2450
Yoshlar siyosati hozirgi kunda yurtimizda dolzarb mavzulardan biri bo’lib qolmoqda. Ularni komil inson ruhida tarbiyalash, huquqiy va siyosiy savodxonligini oshirish Yoshlar Ittifoqi hamda Yoshlar Ishlari Agentligining ustuvor vazifalaridan hisoblanadi. Bu maqsadlarni amalga oshirishda boshlang’ich tashkilot yetakchilarining roli muhimdir. Shuni hisobga olgan holda Yoshlar Ittifoqi va Yoshlar ishlari agentligi tashabbusi bilan 5-maydan 7-mayga qadar Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumani Yoshlar oromgohida Yoshlar ittifoqining umumiy o‘rta ta’lim maktablaridagi boshlang’ich tashkilot yetakchilari ishtirokida navbatdagi “Respublika forumi” bo’lib o‘tdi. Unda Respublikamizning Buxoro, Jizzax, Namangan viloyatlari hamda Qoraqalpog’iston Respublikasidan umumiy 215 nafar boshlang’ich tashkilot yetakchilari ishtirok etdilar.
Forumda turli soha vakillari tomonidan yosh yetakchilar uchun seminar-treninglar tashkil etildi. Jumladan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Xalqaro munosabatlar fakulteti, Siyosatshunoslik yo‘nalishi 2-bosqich talabasi Temurbek Ergashev ham yig’ilgan yosh liderlarga “Diplomatiya: etiket va siyosiy imidj” mavzusida seminar o’tkazdi. Unda yetakchilar uchun muhim bo‘lgan notiqlik xususiyatlari hamda siyosiy imidjning lider yoshlar uchun muhim jihatlari yoritildi. Yoshlar sohaga oid o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob topishdi.

Молодежная политика сегодня является одним из важнейших вопросов в нашей стране. Одна из приоритетных задач Союза молодежи и Агентства по делам молодежи – воспитывать их в гармоничном духе, повышать их юридическую и политическую грамотность. В достижении этих целей важна роль лидеров на низовом уровне. В связи с этим по инициативе Союза молодежи и Агентства по делам молодежи с 5 по 7 мая в Молодежном лагере Бостанлыкского района Ташкентской области прошел очередной «Республиканский форум» с участием молодых лидеров школьных организаций города Союза молодежи. В нем приняли участие 215 глав первичных организаций из Бухарской, Джизакской, Наманганской областей и Республики Каракалпакстан.
На форуме представители различных отраслей проводили семинары и тренинги для молодых лидеров. В частности, Темурбек Эргашев, студент второго курса факультета «Международные отношения», направления «Политология» Университета мировой экономики и дипломатии, провел для молодых лидеров семинар «Дипломатия: этикет и политический имидж». Он подчеркнул важность публичных выступлений и важные аспекты политического имиджа лидеров. Молодые люди нашли ответы на свои вопросы об индустрии.