Davlat muassasalari xodimlarini uchun 2021-yil 26-apreldan 1-maygacha Oliy Diplomatiya maktabida o'quv rejasiga ko‘ra, «Ishchanlik protokoli, odob-axloq qoidalari. Ishbilarmonlik muzokaralari" mavzusida navbatdagi kurslar bo'lib o'tdi. Unda mamlakatimizning turli vazirliklar va idoralari vakillari, shu jumladan Favqulodda vaziyatlar vazirligi, Xalq ta'limi vazirligi, Turizm va sport vazirligi, Sog'liqni saqlash vazirligi, "O'zbekiston temir yo'llari" AJ, "O'zarxiv" agentligi, "Trastbank" OAJ, Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo'mitasi, Milliy olimpiya qo'mitasidan tinglovchilar qatnashdi.
Haftalik o'quv kursining dasturi 7 ta tegishli yo'nalishdan iborat bo'lib, ularda asosiy e'tibor ishchanlik protokoli va odob-axloq qoidalari, ishbilarmonlik muzokaralari, notiqlik san'ati, biznes bo‘yicha tashrif va qabullarni tashkil qilish, shuningdek ish vaqtini samarali tashkil etishga qaratildi.
O'quv kursi ishtirokchilari Oliy diplomatiya maktabida o'quv jarayonini yuqori darajada tashkil etilganligi, dastur mazmuni va ma'ruzachilarning kasbiy vakolatlarini ijobiy baholadilar, kurslarda olingan bilimlar kelgusi faoliyatlarida katta yordam berishini ta'kidladilar.

В Высшей школе дипломатии состоялся очередной выпуск слушателей
В соответствии с планами обучения сотрудников госучреждений в Высшей школе дипломатии в период с 26 апреля по 1 мая 2021г. состоялись очередные курсы на тему «Деловой протокол, этикет. Деловые переговоры». В нем приняли участие представители различных министерств и ведомств страны, в том числе – Министерства чрезвычайных ситуаций, Министерства народного образования, Министерства туризма и спорта, Министерства здравоохранения, АО «Узбекистон темир йуллари», Агентства «Узархив», АО «Трастбанк», Госкомитета по экологии и охране окружающей среды, Национального олимпийского комитета.
Программа недельного курса-тренинга состояла из 7 актуальных направлений, в которых основное внимание уделялось деловому протоколу и этикету, деловым переговорам, искусству публичного выступления, организации деловых визитов и приёмов, а также грамотной организации рабочего времени.
Участники курса-тренинга отметили высокий уровень организации учебного процесса в Высшей школе дипломатии, положительно оценили содержание программы и профессиональную компетенцию лекторского состава, указав, что полученные на курсах знания оказывают существенную помощь в работе, а также повышают уровень практических навыков в различных сферах их деятельности.