Zakovat oʻyinlarining "Xalqaro munosabatlar" fakultet bosqichi tashkil etildi
Xalqaro munosabatlar fakultetida “Zakovat” intellektual oʻyinining fakultet bosqichi oʻtkazildi. Tadbir avvalida JIDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektori Laziz Mingishev, “Xalqaro munosabatlar” fakulteti dekan oʻrinbosari Sayyora Tillaxodjayeva va Yoshlar bilan ishlash boʻlimi boshligʻi Furqat Yaxshiyevlar soʻzga chiqib bilimdonlarga omad tiladilar. Oʻyinlarda talabalar oʻzlarining topqirlik va bilimlarini namoyon etib oʻzaro koʻrashdilar.
Jami 20 ta jamoa oʻrtasida boʻlgan murosasiz bellashuvlarda yakuniy natijalarga koʻra 10 ta jamoa saralab olinib keyingi bosqich uchun yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.

The faculty stage of the intellectual games "Zakovat" was held at the faculty of International Relations. At the beginning of the event Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs of the UWED Laziz Mingishev, Deputy Dean of the faculty of International Relations Sayyora Tillakhodjaeva and Head of the Department of Youth Affairs of UWED Furkat Yakhshyiev wished good luck to the students. In the games, youth interacted with each other, demonstrating their ingenuity and knowledge.
In an uncompromising competition between 20 teams, 10 teams were selected according to the final results, which went to the next stage.