Toshkent shahridagi 223, 207 va 222-maktablarda o‘quvchilar va JIDUni a’lo baholarda tamomlagan bitiruvchilar o‘rtasida uchrashuvlar tashkil qilindi. Tadbirda universitetning bitiruvchilari, Yoshlar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i Furqat Yaxshiyev va O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari Zoirxo‘ja O‘lmasxo‘jayevlar qatnashdi.
Uchrashuvda so‘z olgan Z. O‘lmasxo‘jayev yurtimizda bugungi kunda Oliy ta’lim muassasasiga kirmoqchi bo‘lgan yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida talabalarning o‘qishi uchun yaratilgan qulayliklar haqida gapirdi. Shundan so‘ng JIDUning yana bir bitiruvchi, Yoshlar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i F. Yaxshiyev o‘quvchilarga Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Bitiruvchilar assotsiyasi haqida ma’lumot berdi.
Uchrashuv qizg’in savol-javoblarga boy bo’ldi. Tadbir so’nggida JIDU vakillari o’quvchilarni universitetga ekskursiyaga taklif qildilar.

Meetings were organized between 223, 207 and 222 schools’ students and UWED graduates. The event was attended by a graduate of the university, Head of the Department of Youth Affairs of UWED Furkat Yahshiyev and Deputy Head of the Department of Education Zoirkhoja Olmaskhojayev.
In the meeting, Z. Olmaskhojayev spoke about the opportunities created in our country for young people who want to enter higher education institutions today, as well as the facilities created for students to study at the University of World Economy and Diplomacy. F. Yahshiyev, another UWED graduate and head of the Youth Affairs Department of the university, then briefed the students on the Alumni Association of the University of World Economy and Diplomacy.
The meeting was full of lively questions and answers. At the end of the event, UWED representatives invited students on a tour of the university.