Toshkent shahridagi 223, 207 va 222-maktablarda o‘quvchilar va JIDUni a’lo baholarda tamomlagan bitiruvchilar o‘rtasida uchrashuvlar tashkil qilindi. Tadbirda universitetning bitiruvchilari, Yoshlar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i Furqat Yaxshiyev va O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari Zoirxo‘ja O‘lmasxo‘jayevlar qatnashdi.
Uchrashuvda so‘z olgan Z. O‘lmasxo‘jayev yurtimizda bugungi kunda Oliy ta’lim muassasasiga kirmoqchi bo‘lgan yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida talabalarning o‘qishi uchun yaratilgan qulayliklar haqida gapirdi. Shundan so‘ng JIDUning yana bir bitiruvchi, Yoshlar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i F. Yaxshiyev o‘quvchilarga Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Bitiruvchilar assotsiyasi haqida ma’lumot berdi.
Uchrashuv qizg’in savol-javoblarga boy bo’ldi. Tadbir so’nggida JIDU vakillari o’quvchilarni universitetga ekskursiyaga taklif qildilar.

В Ташкенте были организованы встречи старшеклассников в школах №223, 207 и 222  с выпускниками УМЭД. В мероприятии приняли участие выпускники вуза, заведующий отделом по делам молодежи УМЭД Фуркат Яхшиев и заместитель заведующего Учебно-методического отдела Зоирходжа Олмасходжаев.
В ходе встречи З. Олмасходжаев дал рекомендации молодым людям, желающим поступить в вуз, а также говорил о возможностях, созданных для обучения студентов в Университете мировой экономики и дипломатии. Затем Ф.Яхшиев, еще один выпускник УМЭД и руководитель отдела по делам молодежи университета, ознакомил студентов с Ассоциацией выпускников Университета мировой экономики и дипломатии.
Встречи завершились обсуждением вопросов и ответов участников. А также представители УМЭД пригласили студентов на экскурсию по университету.