JIDU Yuridik klinikasida “Xalqaro huquq” fakulteti 2-bosqich talabalari uchun Yashnobod tumani jinoyat ishlari bo‘yicha sudi rahbarligida sayyor sud bo‘lib o‘tdi. U “Huquq nazariyasi va davlat boshqaruvi” kafedrasi dotsenti Odil Yusufjonov tashabbusi bilan universitet talabalari uchun tashkil etildi.
Xalqaro huquq fakulteti talabalari ishtirokida "Jinoyat huquqi" fani doirasida sud jarayoni bo'lib o'tdi, unda Transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish to'g‘risida va firibgarlik to'g'risida jinoyat ishlar ko'rib chiqildi (O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 226-moddasi va 168-moddasi).
Talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollarga ochiq sud majlisida sud raisi A. Ikramov va prokuror yordamchisi B.Nazirovdan javob oldilar.

В Юридической клинике при УМЭД для студентов 2 курса Международное право состоялся выездной суд при руководстве Яшнабадского районного суда по уголовным делам. По инициативе и.о. доцента кафедры «Теория права и государственного управления» УМЭД Одила Юсуфжонова для студентов университета организован выездной суд.
С участием студентов факультета международное право в рамках дисциплины «Уголовное право» состоялся судебный процесс, где рассматривалось уголовное дело о нарушении правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств (статье 266 УК РУз), а также уголовное дело о мошенничестве (статья 168 УК РУз).
Студенты получили ответы на интересующие их вопросы от председательствующего судьи в открытом судебном заседании А. Икрамова, а также от помощника прокурора Б. Назирова.