Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti qoshidagi Yuridik klinikada “Xalqaro huquq” fakulteti 2-bosqich talabalari uchun jinoyat ishlari bo‘yicha Mirzo Ulug‘bek tumani sudining majlisi bo‘lib o‘tdi. “Huquq nazariyasi va davlat boshqaruvi” kafedrasi dotsenti O.Yusufjonov tashabbusi bilan tashkil qilingan amaliy mashg‘ulot doirasida universitetda navbatdagi sayyor sud o‘tkazildi.
"Jinoyat huquqi" fani doirasida bo‘lib o‘tgan sud jarayonida hujjatlarni qalbakilashtirish to'g'risida jinoyat ishi ko'rib chiqildi (O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 228-moddasi).
Talabalar jarayondan so‘ng o'zlarini qiziqtirgan savollarga ochiq sud majlisida sud raisi B. Berdievdan, shuningdek, Yuridik klinikaning boshlig'i Z.Ubaydullaevdan javob oldilar.

Юридическая клиника при УМЭД провела заседание выездного суда
В Юридической клинике при УМЭД для студентов 2 курса факультета «Международное право» состоялся суд под руководством Мирзо-Улугбекского суда по уголовным делам.
По инициативе и.о. доцента кафедры «Теория права и государственного управления» УМЭД О.Юсуфжонова сегодня в судебном зале Юридической клиники при УМЭД для студентов университета организован выездной суд.
С участием студентов в рамках дисциплины «Уголовное право» состоялся судебный процесс, где рассматривалось уголовное дело о подделке документов (статья 228 УК РУз).
Студенты получили ответы на интересующие их вопросы от председательствующего судьи Б. Бердиева в открытом судебном заседании, а также руководителя Юридической клиники З. Убайдуллаева.