“Sog'lom ona – sog'lom bola” mavzusidagi anjuman
15 noyabr kuni “Kamolot” YoIHning ayollar rivojlanishi markazi tomonidan “Sog'lom ona – sog'lom bola” nomli anjuman tashkil etildi.
Talabala-qizlar o'z chiqishlarida turli davr va millatga mansub bo'lgan ayollar obrazini namoyish etdi va improvizatsiyaga boy bo'lgan debatlarda ishtirok etdi. Anjum akunida sog'lom turmush tarzi va onalikni targ'ibot etishga bag'ishlangan 4 ta loyiha ishlab chiqildi.
Anjumanga TCI talabalari jalb etildi, ular o'zbek va rus tillardagi ma'ruzalarni tarjima qildi. G'oliblarga “Best Costume” “Best Position Paper” nominatsiyalar bo'yicha sertifikat va esdalik sovg'alar taqdim etildi.

15 ноября Центр женского развития ПО ОДМ "Камолот" во второй день Недели УМЭД провел конференцию "Здоровая мать - здоровый ребенок".
Студентки выступали в роли персон различных времен и наций, в импровизированных дебатах отстаивали свои позиции. По результатам встречи было предложено 4 проекта по пропаганде злрового образа жизни и материнства.
К работе конференции были привлечены студенты TCI, которые переводили доклады на узбекский и русский языки.
Победителям в номинациях "Best Costume" и "Best Position Paper" были вручены сертификаты и памятные подарки.